MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
LINIA DO PRODUKCJI DESEK WPC

FRIUL FILIERE opracowała i wdrożyła kompletną linię do produkcji systemu desek i profili z kompozytu WPC (Wood Plastic Composite). Oprócz oczekiwanych właściwości mechanicznych, jakie muszą posiadać profile systemu desek tarasowych, udało się uzyskać wygląd desek do złudzenia przypominający naturalne drewno w stylu rustykalnym. Na pierwszy rzut oka deski są nie do odróżnienia od naturalnego drewna.

Dzięki specjalnej technologii obróbki powierzchni przez szczotkowanie profile desek posiadają bardzo realistyczny rysunek słojów postarzanego drewna. Jednocześnie zastosowanie unikalnej receptury kompozytu WPC, pozwoliło osiągnąć charakterystyczne, jaśniejsze przebarwienia podkreślające naturalny wygląd profili.

Zrealizowany przez FRIUL FILIERE projekt idealnie wpisuje się aktualną strategię firmy, która koncentruje się na realizacji kompletnych projektów technologicznych „od pomysłu do wyrobu gotowego”. Jest jednocześnie kolejnym przykładem połączenia najnowszej technologii oraz włoskiego design na najwyższym poziomie. Możliwość zastosowania do produkcji surowców odpadowych dodatkowo podkreśla aktualność projektu.

Nowa linia został wyposażona w wytłaczarkę dwuślimakową, stożkową OMEGA R63 BIV z odgazowaniem charakteryzująca się wysoką energooszczędnością i wydajnością 180 kg/h. Friul Filiere należy do elitarnego grona firm dostarczających wytłaczarki stożkowe. Posiadają one wysoką zdolność homogenizowania materiału a stożkowy kształt ślimaków umożliwia uzyskanie dużego stopnia kompresji jaki jest niezbędny dla surowców o niskiej gęstości nasypowej.

Sercem linii są jednak specjalnie skonstruowane narzędzia przeznaczone do wytłaczania WPC. FRIUL FILIERE jako jedna z niewielu firm dostarcza kompletne linie technologiczne z narzędziami i może w ten sposób zagwarantować powodzenie całego projektu.

Downstream to sprawdzone linie serii OMEGA. Stół kalibrujący, odciąg, piła, szczotkarka oraz stół odbiorczy zostały zainstalowane na wspólnej ramie i posiadają wspólne okablowanie. Dzięki temu łatwiejsza jest instalacja linii oraz jej późniejsza eksploatacja.

Wszystkie komponenty są podłączone ze sobą i sterowane przez jeden komputer.