MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
WYSOKIE STANDARDY PRODUKCJI PROFILI DO DEKORACJI WNĘTRZ
WYSOKI POZIOM ESTETYKI WYKONANIA W POŁĄCZENIU Z WYSOKĄ WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI

FRIUL FILIERE dostarczyła szereg kompletnych linii do produkcji szerokiej gamy profili ozdobnych ze spienionego polistyrenu PS. Profile te charakteryzują się doskonałym estetycznym wykonaniem nadającym luksusowy wygląd pomieszczeń i mogą być stosowane zarówno w przypadku dekoracji wnętrz w pojedynczych apartamentach, w budownictwie jednorodzinnym czy w hotelarstwie.

Dzięki specjalnej recepturze materiałowej opracowanej przez FRIUL FILIERE, oraz dzięki zastosowaniu technologii spieniania metodą CELUKA firma FRIUL FILIERE obniżyła gęstość materiału do 0,4 – 0,5 g/cm3 bez utraty wymaganych właściwości mechanicznych i estetycznych profili. Przy okazji osiągnięto rekordowe prędkości wytłaczania dla tego typu profili. Kompletne linie wyposażone są również w maszyny do tłoczenia wzoru przestrzennego na powierzchni profili. Ponadto istnieje możliwość doposażenia linii w inne technologie ozdabiania profili takie jak termodruk czy rotograwiura.

System sterowania zbudowany w oparciu o sterownik PLC kontroluje cały proces produkcji począwszy od przygotowania receptury materiałowej aż do końcowego zdobienia profilu.

Linia jest dedykowana klientom, którzy poszukują najwyższej jakości i estetyki profili w połączeniu z najwyższą wydajnością produkcji.