LINIA DO WYTŁACZANIA PROFILI PROWADNIC Z POLIURETANU PU

FRIUL FILIEREwykorzystując swoje duże doświadczenie w wytłaczaniu poliuretanu zaprojektowała i zrealizowała kompletną linię do wytaczania grubościennych profili prowadnic właśnie z tego szczególnego materiału. Poliuretan (PU) to jeden z polimerów technicznych, który na tle innych materiałów wyróżnia się szczególnie dobrą odpornością na ścieranie i zużycie. Jest w związku z tym preferowanym materiałem na wszelkiego rodzaju prowadnice i elementy ślizgowe. To co czyni go materiałem o niezwykłych właściwościach powoduje też, że jest materiałem trudno przetwarzalnym.

 

Tradycyjnie profile tego typu są wykonywane metodą odlewania gdyż technologię wytłaczania uznano za prawie niemożliwą do realizacji. Odlewanie natomiast oprócz tego, że samo w sobie jest procesem skomplikowanym, nieprecyzyjnym i długotrwałym, nie gwarantuje otrzymania profili o wysokiej i powtarzalnej jakości. Częstym problemem jest obecność w przekroju pęcherzyków powietrza, które w profilach przeznaczonych na elementy ślizgowe jest poważną wadą.

FRIUL FILIERE opracowała metodę wytłaczania profili grubościennych z PU udowadniając tym samym, że dzięki tej technologii możliwa jest produkcja profili z większą wydajnością i o doskonałej jakości. Stało się to możliwe nie tylko dzięki wytłaczarce OMEGA 60 z układem uplastyczniającym dedykowanym do PU ale przede wszystkim dzięki specjalnym narzędziom zaprojektowanym do poliuretanu.

 


Copyright © 2018 by IPM