KOMPLETNA LINIA DO PRODUKCJI RURKI PA6 / PA11
SZYBKOŚĆ WYTŁACZANIA 102 M/MIN

FRIUL FILIERE zrealizowała kompletną linię do wytłaczana rurki z PA6 i PA11 i po raz kolejny udowodniła, że można wytłaczać jeszcze szybciej. Linia do produkcji rurek PA6 i PA11 stosowanych w instalacjach pneumatycznych wytłacza rurkę o średnicy 6 mm z prędkość 102 m/min. To ponad dwukrotnie szybciej niż dotychczasowe standardy. To kolejny rekord szybkości wytłaczania należący do FRIUL FILIERE.

By zapewnić tak wysoką szybkość wytłaczania linia została wyposażona w specjalny odciąg oraz dwustanowiskowe nawijarki automatyczne. Przy tak dużej wydajności nieodłącznym elementem jest system laserowego pomiaru średnicy. Linia jest zasilana przez wytłaczarkę OMEGA 60 o długości ślimaka 36D, która zapewnia produkcję z wydajnością 160 kg/h. Maszyna umożliwia barwienie materiału w linii.

Na uwagę zasługuje również specjalny system kalibracji i chłodzenia wytłaczanej rurki. Tradycyjnie stosowany system próżniowy generował ruch wody w wannie chłodzącej co miało negatywny wpływ na jakość wytłaczanej rurki. By tego uniknąć inżynierowie z FRIUL FILIERE tak skonstruowali system chłodzenia że woda w wannie chodzącej pozostaje nieruchoma.

System centrowania głowicy TUBEASY®

Linia do produkcji rurki z PA6 i PA11 została wyposażona w system szybkiego centrowania głowic do rur TUBEASY® opracowany i opatentowany przez FRIUL FILIERE. System ten pozwala na szybkie i intuicyjne centrowanie za pomocą tylko 2 śrub.
System posiada następujące zalety:

  • Przyspieszona regulacja przepływu tworzywa
  • Intuicyjna i prosta obsługa tylko dwóch śrub
  • Skrócony czas rozruchu
  • Ograniczenie odpadów przy rozruchu do 60 %
  • Zwiększenie dokładności nastaw

System sterowania umożliwia:

  • Ustawienia: zapisywanie tzw. receptur umożliwiających szybką zmianę parametrów produkcji na wcześniej zapisane dla danego wyrobu. Tradycyjne rozwiązania z reguły ograniczały się do pamięci ustawień temperatur wytłaczarki. Nowy system sterowania umożliwia odtworzenie wszystkich ustawień, nie tylko wytłaczarki, w tym temperatur, prędkości obrotowych itp. ale każdego z urządzeń linii.
  • Monitorowanie: na linii zainstalowano laserowe urządzenie do pomiaru średnicy rurki oraz jej owalizacji. Dzięki temu możliwa jest korekta na bieżąco parametrów procesu w celu zminimalizowania odchyleń wymiarowych a także wykrywanie wad. Ponadto parametry procesu są rejestrowane w archiwum oraz istnieje możliwość ich późniejszego odtworzenia.
  • Raportowanie: wszystkie zdarzenia w trakcie procesu są rejestrowane i raportowane do systemu nadrzędnego. System dzięki zaawansowanym procedurom autodiagnostyki na bieżąco raportuje również anomalie w funkcjonowaniu podzespołów linii.
  • Zdalne serwisowanie: zainstalowany moduł tele-serwisowy umożliwia zdalną pomoc techniczną i diagnostykę bez konieczności przyjazdu serwisanta. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa pomoc oraz zostają ograniczone koszty i czas napraw serwisowych.


Copyright © 2018 by IPM