MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
Targi PLAST 2018
29 Maj - 01 Czerwiec, Mediolan, Włochy

Pawilon: 15
Stoisko: B21

 

Na tegorocznych targach PLAST 2018 firma GAMMA MECCANICA zaprezentuje nową linię do regranulacji w technologii TANDEM do recyklingu materiałów mocno zadrukowanych i zanieczyszczonych o dużej wilgotności. Firma GAMMA MECCANICA należy do pionierów technologii TANDEM, którą z powodzeniem rozwija i udoskonala od wielu .

Technologia recyklingu materiałów mocno zadrukowanych i zanieczyszczonych o dużej wilgotności

Technologia TANDEM zastosowana do recyklingu tworzyw sztucznych mocno zadrukowanych i zanieczyszczonych oraz ewentualnie o wysokiej wilgotności gwarantuje doskonałą jakość granulatu przy znacznej oszczędności energii w porównaniu do konwencjonalnych systemów recyklingu, które wymagają ponownego przetłaczania materiału. Linia składa się z zagęszczarki COMPAC i dwóch wytłaczarek ułożonych kaskadowo. Pierwsza krótka wytłaczarka oraz druga wytłaczarka, ze ślimakiem o większej średnicy niż w pierwszej wytłaczarce, pozwalają na zmniejszenie szybkości ścinania („shear rate”) i mniejsze ściśnięcie przetwarzanego materiału.

Pomiędzy pierwszą i drugą wytłaczarką znajduje się wysokowydajna komora odgazowująca. W tej komorze powierzchnia materiału wystawiona na działanie podciśnienia jest 10 razy większa niż w przypadku konwencjonalnego odgazowania na cylindrze wytłaczarki, gwarantując usunięcie dużych ilości gazu i zanieczyszczeń.

Kolejną ważną zaletą linii Tandem jest możliwość podwójnej filtracji. Pierwszy filtr jest montowany pomiędzy pierwszą a drugą wytłaczarką, a drugi przed granulatorem. W przypadku mocno zanieczyszczonych materiałów, pierwszy zmieniacz sit ma funkcję filtracji zgrubnej, podczas gdy drugi umożliwia dokładną filtrację materiału.

Więcej informacji o GAMMA MECCANICA: kliknij