MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     

 

GAMMA MECCANICA - GRANULATORY DO RECYKLINGU TWORZYW SZTUCZNYCH

Granulacja jest końcowym etapem procesu recyklingu a granulator stanowi ostatni element linii technologicznej. Uplastyczniony materiał wychodzi z otworów w płycie głowicy i jest odcinany przez zespół wirujących ostrzy granulatora. Pocięty materiał wpada do wody chłodzącej po czym jest suszony w wirówce. Na tym etapie materiał przybiera postać regularnych granulek. GAMMA MECCANICA oferuje dwa rodzaje systemów granulacji: TI (granulacji podwodna) i TDA (granulacja w pierścieniu wodnym).

 

System granulacji w pierścieniu wodnym - TDA

System granulacji w pierścieniu wodnym TDA to nowa innowacyjna konstrukcja, która pozwala szybko i płynne rozpocząć produkcję po przezbrojeniu linii. System jest zalecany do linii o średnich i dużych wydajnościach produkcji i może być stosowany do recyklingu większości tworzyw sztucznych.

 

System granulacji podwodnej TI

Granulator podwodny TI stosuje się do granulacji wszystkich materiałów z tworzyw sztucznych o wysokiej płynności. Płyta ustnika jest całkowicie zanurzona w wodzie chłodzącej, dzięki czemu tworzywo opuszczające otwory głowicy ma natychmiastowy kontakt z wodą. Szybkie schłodzenie powierzchni tworzywa, zwłaszcza w przypadku szczególnie kleistych i płynnych gatunków materiałów termoplastycznych, zapobiega jego przyklejaniu się do ostrzy granulatora oraz powoduje, że granulki mają bardziej regularny i zaokrąglony kształt.