Linia  ECO-CLEAN  do usuwania farby drukarskiej z zadrukowanej folii

 

ECO CLEAN jest systemem opracowanym przez GAMMA MECCANICA, przeznaczonym do usuwania farby drukarskiej z folii opakowaniowych. Zastosowanie systemu umożliwia odzyskanie czystego tworzywa sztucznego, nawet z bardzo zadrukowanych folii i zawrócenie go do procesu produkcyjnego. Związane z tym podniesienie jakości recyklowanego materiału niesie ze sobą wymierne korzyści i powoduje, że proces recyklingu jest bardziej opłacalny.

Ten proces jest odpowiedni do wszystkich rodzajów folii, które są zadrukowane lub zanieczyszczone na górnej powierzchni. ECO CLEAN usuwa farbę drukarską z powierzchni folii, przy użyciu szczotki mechanicznej i innych urządzeń do usuwania farby oraz z użyciem detergentów chemicznych.

Specjalnie opracowany detergent stosuje się w celu ułatwienia procesu usuwania farby. Zanieczyszczony detergent użyty w procesie czyszczenia jest stale poddawany regeneracji za pomocą specjalnego urządzenia, gdzie jest filtrowany, uzupełniany a następnie przywracany do systemu i wykorzystany ponownie.

Rezultatem tego innowacyjnego procesu jest folia całkowicie oczyszczona z farby drukarskiej.

Zalety systemu ECO CLEAN:

  • czyszczenie folii z prędkością 40 metrów na minutę
  • automatyczna praca nie wymagająca stałej obsługi operatorów
  • bardzo niski koszt detergentu (opcjonalny system regeneracji detergentu)
  • energooszczędność cechująca wszystkie systemy GAMMA MECCANICA

 


Copyright © 2018 by IPM