Linie do recyklingu  PET 

Linie recyklingu PET z systemem ECOTRONIC i granulacją podwodną

Linie do recyklingu PET wposażone w zagęszcarkę COMPAC z systemem ECOTRONIC umożliwiają recykling PET w postaci włókien, tkanin, folii i płyt. Linie składają się z zagęszczarki, wytłaczarki jednoślimakowej z odgazowaniem, automatycznego zmieniacza sit oraz granulatora podwodnego.

 

Cechy charakterystyczne technologii PET ECOTRONIC:

 • Idealna do recyklingów PET w postaci włókien, tkanin, folii i płyt
 • Technologia wymuszonego podawania zapewniająca stabilne zasilanie wytłaczarki
 • Perfekcyjne uplastycznienie i homogenizacja materiału przy minimalnym spadku lepkości IV
 • Perfekcyjne odgazowanie
 • Wydajna i dokładna filtracja
 • Granulacja podwodna
 • Kompozycja linii

  Linie z wymuszonym podawaniam AF są zbudowane z następujących elementów:

  • przenośnik taśmowy z wykrywaczem metalu
  • zagęszczarka (kompaktor)
  • wytłaczarka
  • filtr
  • granulator podwodny TI
  • panel sterowania z ekranem dotykowym

  Dzięki wpływowi ciepła i kontroli temperatury w procesie rozdrabniania odpadów PET w zagęszczarce następuje usunięcie dużej ilości wilgoci w postaci pary oraz jednoczesne zagęszczenie materiału. Najważniejszym aspektem przy ponownym przetwarzaniu materiału jest konieczność ograniczenia spadku lepkości IV. Ta wartość determinuje parametry mechaniczne materiału. Linie Gamma Meccanica pozwalają na przetwórstwo PET przy minimalnym spadku lepkości IV. Te linie umożliwia również regranulację PA. Linie do recyklingu PET są dostępne w różnych wielkościach w zależności od wymaganej wydajności.

  ZAGĘSZCZARKA - KOMPAKTOR

  Ten system zasilania umożliwia przetwarzanie materiału o różnej formie i rozmiarach. Podczas tej fazy materiał jest wstępnie podgrzewany i zagęszczany, tak, aby nadawał się do fazy wytłaczania. Ten system umożliwia przetwarzanie materiałów mocno zadrukowanych i wilgotnych. Cechą charakterystyczną tego systemu jest jego duża elastyczność i umożliwia podawanie materiału w różnej formie. Możliwe jest użycie przenośnika taśmowego, podajnika rolkowego oraz dozowników do przemiałów o dużej gęstości nasypowej.

  System ECOTRONIC

  Zagęszczarka jest wyposażona w opracowany i opatentowany przez Gamma Meccanica system ECOTRONIC, który umożliwia znaczną oszczędność energii (do 40%), pozwala na recykling materiałów o wilgotności do 12% i gwarantuje bardzo dobrą homogenizacje materiałów. ECOTRONIC optymalizuje prędkość rotora zagęszczarki w celu utrzymania temperatury materiału niezbędnej do przeprowadzenia aglomeracji, która jeszcze nie wymaga użycia systemu zraszania wodą. Dzięki temu zużycie energii jest utrzymane na poziomie niezbędnego minimum do podgrzania i przygotowania materiału a energia nie jest tracona na odparowanie dodatkowej wody z systemu zraszania. Maszyna posiada system zraszania używany jedynie do zabezpieczenia maszyny w sytuacji awaryjnej.

  Każda linia jest specjalnie zaprojektowana i zbudowana tak, aby zapewnić najlepszą wydajność i granulat wysokiej jakości: jednorodny wymiarowo i bez wad, takich jak pęcherzyki powietrza czy sklejenia granulek. Precyzja i dbałość o szczegóły wykonania linii zapewniają rozwiązania spełniające najbardziej wygórowane wymagania jakościowe.

  Ślimak podający


  Ślimak podający jest zaprojektowany do transportu i zagęszczania materiału. Jego zadaniem jest stabilne zasilanie materiałem ślimaka wytłaczarki (szczególnie o niskiej gęstości nasypowej). Szybkość ślimaka jest regulowana automatycznie, tak, aby utrzymać stałą wydajność wytłaczarki.

  Dozowniki

  Zagęszczarka COMPAC umożliwia instalację dozowników do granulatu lub przemiałów w celu bezpośredniego podawania ich do komory zagęszczarki. Zagęszczarka może być zasilana tylko materiałem z dozowników lub też w połączeniu z materiałem pochodzącym z taśmociągu lub podajnika rolkowego. Alternatywnie, dozownik może bezpośrednio zasilać ślimak podający, umożliwiając wyłączenie zagęszczarki i w konsekwencji oszczędność energii.

   

  System odgazowania

  System odgazowania eliminuje gaz wytworzony podczas wytłaczania lub ten, który zostaje zabrany przez materiał podczas jego zagęszczania i podawania do ekstrudera. Wydobywanie gazu z roztopionego materiału zapobiega powstawaniu defektów w granulkach, takich jak pęcherzyki powietrza.

  Linie COMPAC - elastyczność i wydajność

  Linie do recyklingu COMPAC PET ECOTRONIC są dostępne w pełnym typoszeregu wielkości w zależności od wymaganej wydajności.

   

  COMPAC - ECOTRONIC PETWYDAJNOŚĆ (Kg/h)*
  GM5050 – 180
  GM65150 – 300
  GM90250 – 510
  GM105400 – 710
  GM125600 – 1000
  GM160900 – 1450
  GM1801500 – 2100
  GM2102000 – 2800

  Copyright © 2018 by IPM