MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     

 

Linie do recyklingu tworzyw biodegradowalnych

Rozwój biodegradowalnych tworzyw sztucznych przypada na lata 90-te a ich początkiem było dodanie skrobi kukurydzianej do standardowych tworzyw sztucznych. Wtedy też GAMMA MECCANICA dostarczyła pierwszą maszynę do recyklingu biodegradowalnych tworzyw sztucznych. Obecnie tworzywa biodegradowalne, w tym głównie dobrze znane i stosowane w branży opakowaniowej PLA, są tak bardzo rozpowszechnione, że już mało kto pamięta, że to GAMMA MECCANICA była pierwszą firmą która zajęła się ich recyklingiem.

GAMMA MECCANICA od lat współpracuje z czołowymi dostawcami tworzyw biodegradowalnych i jest obecnie liderem w tej dziedzinie.

Recykling tworzyw biodegradowalnych jak np. PLA, jest dużym wyzwaniem technologicznym i naukowym. Niewłaściwie prowadzony proces recyklingu powoduje, że materiał ten ulega natychmiastowej degradacji i nie nadaje się do ponownego przetworzenia. W szczególności, do recyklingu odpadów poprodukcyjnych tworzyw biodegradowalnych zostały opracowane specjalne linie typu GM 90 i GM 105. Linie te w pełni odpowiadają potrzebom klientów zajmujących się produkcją i przetwórstwem właśnie tego rodzaju materiałów.