MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
UNION - Linie do płyt płaskich - litych

 

Firma UNION oferuje najszerszą i najbardziej kompletną gamę linii do produkcji płyt litych i spienianych chemicznie. UNION dostarczył na całym świecie już ponad 700 tego typu linii.

Linie UNION typoszeregu LV, LB, LVIG i LFI pozwalają na produkcję płyt o grubości od 0,8 do aż 60 mm. Szerokości płyt od 600 do 8000mm przy wydajności od 100 do 4000 kg / h.

Topowe rozwiązania techniczne stosowane w każdej z dostarczanych linii to efekt 65 lat doświadczeń w produkcji linii do wytłaczania płyt i ciągłego poszukiwania najlepszych technologii.

Pobierz katalog PDF       

Przykładowy schemat linii UNION do wytłaczania płyt

Zastosowania:

  • Elementy AGD produkowane metodą termoformowania: wnętrza lodówek, wanny, brodziki, kabiny prysznicowe
  • Automotive: tapicerka samochodowa, elementy nadwozi - błotniki, nadkola, bagażniki samochodowe, owiewki
  • Reklama: podkłady pod szyldy reklamowe i grafiki

 

Kalandry do płyt:

UNION jest producentem wszystkich elementów swoich kalandrów oraz oferuje kalandry we wszytskich układach walców jakie są stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Zdobywane przez dziesięciolecia doświadczenie zaoowocowało rozwiązaniami gwarantującymi najwyższą precyzję funkcjonowania jednoczesnie o dużej niezawodności i ergonomii użytkowania.

Kalandry typu LV3

Linie bazujące na kalandrach typu LV3 stosowane są do materiałów: HIPS, PS, ABS, PP, PE, PMMA i sa używane do wytłaczania płyt gładkich i moletowanych o grubościach 1-20 mm i szerokościach do 2500 mm. Niezależny napęd cylindrów pozwala na użycie walców o różnej średnicy zewnętrznej. Szybkość obwodowa walców może się zmieniać niezaleznie.

Kalandry typu LI

Linie bazujące na kalandrach typu LI stosowane są do materiałów: PS, ABS, PP, PE, PET, PETG, PMMA, PC i sa używane do wytłaczania płyt gładkich i moletowanych o grubościach 1-60 mm i szerokościach do 4000 mm. Kalandry typu LI o pochyleniu 45° uważane są za najbardziej uniwersalne, pozwalające na przetwarzanie praktycznie wszystkich typów tworzyw. Posiadają zarówno niezależny napęd walców jak i szybką wymianę walców.

Kalandry typu LB

Linie bazujące na kalandrach typu LB stosowane są do materiałów: PS, PET, PETG, PMMA, PC i sa używane do wytłaczania płyt gładkich i moletowanych o grubościach 0,1-20 mm i szerokościach do 3400 mm. Stosowane są do płyt o specjalnych wymaganiach technicznych i optycznych. Kalandry typu LB oprócz posiadania niezaleznego napędu walców mają również zaletę w postaci uchylnego trzeciego walca co pozwala na  ustalenie punktu kontaktu pomiędzy walcami, unikając w ten sposób jakiejkolwiek deformacji optycznej płyt.

Kalandry typu LVG

Linie bazujące na kalandrach typu LVG stosowane są do materiałów: HIPS, PS, ABS, PP, PE, i używane są do wytłaczania płyt gładkich i moletowanych o grubościach 1-60 mm i szerokościach do 7000 mm. Niezależny napęd walców pozwala na użycie walców o różnej średnicy zewnętrznej. Szybkość obwodowa walców może się zmieniać niezależnie.
 
Głowice szczelinowe do płyt:

 

 

Przykłady głowic szczelinowych do płyt produkcji UNION

 

Galeria: