MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
UNION - Linie do płyt XPS

 

UNION to specjalista w technologiach wytłaczania tworzyw spienianych metoda spieniania fizycznego (spienianie gazowe). Linie do ekstruzji materiałów spienianych gazowo stosuje się do produkcji płyt, folii, profili i rur z PS, PE, PP i PET. Przy spienianiu gazowym osiąga się 10-15 krotnie niższe gęstości niż przy spienianiu chemicznym. Pozwala to na osiąganie specyficznych własności termoizolacyjnych i akustycznych jak i na bardzo ekonomiczne zużycie materiałów.

UNION jest jedyną firmą która dostarcza tak szeroką gamę linii do produkcji płyt z XPS i jednocześnie produkuje wszystkie komponenty linii we własnym zakładzie w S.Vittore Olona w Mediolanie.

Do produkcji płyt XPS w zależności od oczekiwanych wydajności oferowane są linie wyposażone w dwuślimakowe wytłaczarki współbieżne (do 500 kg/h) lub w dwie wytłaczarki jednoślimakowe pracujące w układzie tandemowym (wydajności do 2000 kg/h ).

Pobierz katalog PDF       

Zastosowania:

W budownictwie zamiast styropianu jako izolacja termiczna i akustyczna. Podłoża torowisk. W motoryzacji na izolację naczep kamperów itp.

Galeria: