Targi PLAST 2018
29 Maj - 01 Czerwiec, Mediolan, Włochy

Na tegorocznej edycji targów PLAST 2018 firma COLMEC zaprezentuje dwie wytłaczarki do gumy najnowszej generacji o średnicy ślimaka 90 mm model TGF 90 15 D i TGFD 90 22D z rolką podającą i nową komorą załadunkową zaprojektowaną tak, aby ułatwić podawanie zimnej taśmy mieszanki gumowej. Wytłaczarki zostały wyposażone w nowe ślimaki zaprojektowane tak aby poprawić uplastycznienie materiału i wydajność produkcji. Można je przetestować w Centrum Technologicznym Colmec

Więcej informacji na temat wytłaczarek do gumy firmy COLMEC: kliknij

Kolejną nowością są nowe linie do wulkanizacji wyposażone w SYSTEM WULKANIZACJI MIESZANEK ZA POMOCĄ KĄPIELI SOLNEJ I GORĄCEGO POWIETRZA O DUŻEJ PRĘDKOŚCI przeznaczone do wulkanizacji profili o złożonej geometrii. Linie te są także odpowiednie do wulkanizacji mieszanek wulkanizowanych nadtlenkowo. Nowość tego systemu wulkanizacji polega na wyeliminowaniu rolek i / lub taśm, które w tradycyjnym rozwiązaniu pieca muszą utrzymywać profil zanurzony w soli podczas wulkanizacji.

W systemie mieszanym profil faktycznie unosi się na powierzchni stopionej soli na całej długości pieca i jest otoczony jednocześnie gorącym powietrzem, o kontrolowanej temperaturze i prędkości. Ze względu na brak kontaktu profilu z elementami pieca projektować i badać i wytwarzać profile o złożonej geometrii.

Więcej informacji na temat systemów wulkanizacji firmy COLMEC: kliknij

Więcej informacji na temat firmy COLMEC: kliknij


Copyright © 2018 by IPM