MASZYNY DO GUMY I SILIKONU
     
Targi PLAST 2018
29 Maj - 01 Czerwiec, Mediolan, Włochy

Na tegorocznych targach Plast 2018, firma Comerio Ercole we współpracy z filią CKA przedstawi kilka ważnych innowacji technologicznych ostatnio wprowadzonych w kalandrach przeznaczonych dla zakładw przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Kalander gigant o szerokosci walców 7 metrów

Z pewnością uwagę zwiedzających przyciągnie gigantyczny, 3-cylindrowy kalander o szerokości walców 6800 mm przeznaczony do produkcji materiałów termoplastycznych stosowanych do izolacji termicznej i akustycznej. Cylindry kalandra zostały wykonane w technologi kucia i należą do największych na świecie w swojej kategorii. Temperatura przetwórstwa materiału wyniesie 260 ° C.
Kalander został zamówiony przez ważnego inwestora europejskiego i jest już drugim zamówionym kalandrem tego typu. Pierwszy został dostarczony i uruchomiony pod koniec 2017 roku.

 

Kalander uniwersalny FLEXI do PVC

Drugą nowością targow będzie kalander uniwersalny FLEXI, który w zależności od typu produktu (folie PVC plastykowane lub twarde) będzie umożliwiał pracę w układzie 4 lub 5 walców w układzie odwróconego „L”. Taka konstrukcja umożliwi tworzenie 3 lub 4 tzw. banków materiału pomiędzy poszczególnymi parami walców kalandra pozwalając jednocześnie na elastyczny dobór przetwarzanych materiałów i ilości laminowanych warstw. Kalander został wyposażony w system hydraulicznego pozycjonowania walców o wysokiej precyzji działania. Pozostałe elementy linii, takie jak urządzenia do rozciągania, moletowania i chłodzenia produktu będą wspólne i są zbudowane tak aby mogły pracować z wszystkimi rodzajami materiałów i produktów gotowych.

Więcej informacji o COMERIO ERCOLE: kliknij