Mieszalniki do tworzyw sztucznych

Firma PLAS MEC SRL to jeden z czołowych producentów na Świecie instalacji do mieszania i granulacji tworzyw. Systemy mieszalnikowe PLAS MEC to efekt 40-letniego doświadczenia. Roczna produkcja to 150 różnorodnych urządzeń miksujących dostarczanych na cały Świat.

Zakres produkcji:

  • Mieszalniki gorąco-zimne do suchych mieszanek (dry-blend)
  • Mieszalniki do koncentratów pigmentowych, pigmentów i proszków
  • Mieszalniki do powłok proszkowych i powłok metalizowanych
  • Mieszalniki kontenerowe obracane z wymiennymi zbiornikami
  • Mieszalniki laboratoryjne

Głównymi korzyściami z używania urządzeń miksujących firmy PLAS MEC są :

  • lepsza jakość tworzyw
  • lepsze wykorzystanie materiałów
  • szybsze cykle miksowania
  • jednorodne mieszanki – mniejsza ilość strat materiałów
  • szybkie i łatwe czyszczenie przy zmianie miksowanych materiałów (np. kolorów)

TURBOMIKSERY GORĄCE TRM

Turbomiksery gorące TRM służą do intensywnego mieszania komponentów mieszanki z wykorzytsaniem wpływu ciepła. Ciepło powstaje wyłącznie w wyniku tarcia generowanego w czasie mieszania. Z tego powodu mieszalniki turbo posiadają silniki wysokiej mocy, która w większości zamieniana jest na ciepło.

Mieszalniki turbo znajdują zastosowanie przede wszystkim w produkcji tworzyw termoplastycznych gdzie istotna jest duża wydajność i jednocześnie wysoka jakość produktu. Mieszalniki TRM w połączeniu z mieszalnikiem zimnym typu HC, RV lub RO są powszechnie stosowane w kompandowaniu PVC zarówno twardego jak i plastyfikowanego. Są używane również przy produkcji ABS, PE i PP oraz WPC. Specjalne wersje mieszalnika TRM są stosowane do produkcji metalizowanych farb proszkowych

MIESZALNIKI GORĄCO-ZIMNE COMBIMIX HC

Wysokowydajne mieszalniki z serii COMBIMIX do przygotowywania suchych mieszanek dry-blend stanowi kaskadowy układ mieszalników gorącego pionowego typu TRR i wysokowydajnego zimnego mieszalnika poziomego typu HC. W układzie COMBIMIX gorąca mieszanka przygotowana w mieszalniku TRR po zakończeniu cyklu mieszania jest rozładowywana bezpośrednio do mieszalnika chłodzącego. W czasie kiedy mieszalnik HC chłodzi mieszankę, mieszalnik TRR wykonuje kolejny cykl. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu PLASMEC pojemności obu mieszalników są optymalnie dobrane w celu zagwarantowania maksymalnej wydajności linii, najlepszej jakości mieszanki i niezawodności pracy.

Wykonanie w pełnym typoszeregu wielkości:

MIESZALNIKI GORĄCO-ZIMNE COMBIMIX RO

Mieszalniki COMBIMIX RO są połączeniem mieszalnika gorącego TRM i zimnego RFO. Dzięki dużej pojemności mieszalnika zimnego może on chłodzić mieszankę z trzech i więcej mieszalników gorących jednocześnie.

MIESZALNIKI GORĄCO-ZIMNE COMBIMIX RV

Wysokowydajne mieszalniki z serii COMBIMIX RV do przygotowywania suchych mieszanek dry-blend stanowi kaskadowy układ mieszalników gorącego i zimnego obydwu w układzie pionowym. Wykonanie w pełnym typoszeregu wielkości:


MIESZALNIKI DO METALIZOWANYCH POWŁOK PROSZKOWYCH COMBIBOND HC/B

Mieszalniki stosowane do metalizowanych powłok proszkowych są wyposażone w analizatory tlenu w atmosferze w wewnątrz mieszalnika dzięki czemu eliminuje się ryzyko eksplozji pyłu metalicznego. Mieszalniki COMBIBOND TRR/B są konstruowane na bazie mieszalników COMBIMIX HC i cechują się tak samo dużą wydajnością i jakością mieszania.


MIESZALNIKI UCHYLNE TRR

Mieszalniki uchylne TRR z wymiennymi pojemnikami odpowiadają wymaganiom elastycznych systemów produkcyjnych gdzie istotna jest możliwość mieszania różnych materiałów przy użyciu jednej maszyny. Dzięki wymiennym pojemnikom skraca się czas przestoju związany z czyszczeniem maszyny niezbędnym po zmianie materiału mieszanego. Pojemniki wyposażone w kółka służą jednocześnie za urządzenia transportujące. Specjalne stacje rozładowcze umozliwiają szybki rozładunek kontenerów.

MIESZALNIKI LABORATORYJNE

Mieszalniki laboratoryjne PLASMEC to zminiaturyzowane w pełni funkcjonalne mieszalniki pionowe pozwalające na przeprowadzenie próby mieszania z zachowaniem dokładnie takich warunków procesu jak w dużych mieszalnikach produkcyjnych. Mieszalniki te mogą służyć do badań nowych receptur materiałowych, doboru warunków procesu w dużych mieszalnikach, wytwarzania małych pilotujących partii produktu itp. Występują w wersji pojedynczej ze zbiornikiem stałym oraz obracanym jak i w systemie tandem mieszalnika gorącego i chłodzącego.

Kompletne instalacje mieszalnikowe

Mieszalniki firmy PLAS MEC stosowane są do kompletnych mieszalni. Szczegółowe informacje dotyczące kompletnych instalacji do transportu, dozowania, mieszania i składowania na stronie PENTA (kliknij).

Przykładowa instalacja do produkcji granulatów miękkiego i twardego PVC:

 

Przykładowe realizacje
Remonty i modernizacje  mieszalników

Czy tak wygląda Twój mieszalnik? My możemy go wyremontować

W wielu wypadkach nie trzeba sporych inwestycji na nowy mieszalnik. Często, dla poprawy funkcjonowania i podniesienia wydajności,  wystarczy  remont i modernizacja istniejącego mieszalnika.
Firma PLASMEC, oprócz budowy nowych wykonuje remonty i modernizacje istniejących używanych mieszalników. Prowadzimy remonty i modernizacje zarówno mieszalników produkcji PLASMEC jak i innych producentów.

Zakres remontów i modernizacji mieszalników obejmuje:

REGENERACJA MIESZADEŁ NOWE SYSTEMY FILTRACYJNE OPTYMALIZACJA WYDAJNOŚCI MIESZALNIKÓW
KONTROLA GRUBOŚCI ŚCIANEK I REGENERACJA ZBIORNIKA MIESZALNIKA MODERNIZACJA  OCHRONY PRZECIWWYBUCHOWEJ  ZGODNIE Z NOWYMI STANDARDAMI ATEX NAPRAWA/WYMIANA KONTENERÓW  (mieszalniki  kontenerowe)
MODERNIZACJA  KSZTAŁTU ZBIORNIKA MIESZALNIKA MODERNIZAJA SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA KONSERWACJA SYSTEMU PODNOSZENIA KONTENERA  (mieszalniki kontenerowe)
WYMIANA MIESZADEŁ - SZEROKA GAMA MIESZADEŁ DO WSZYSTKICH ZASTOSOWAŃ MODERNIZACJA FALOWNIKÓW I INNYCH UKŁADÓW NAPĘDOWYCH USPRAWNIENIE CZYSZCZENIA
MIESZADEŁ
(mieszalniki kontenerowe)
INSTALACJA NOWEGO SYSTEMU USUWANIA WILGOCI W TURBOMIKSERZE MODERNIZACJA STEROWANIA    (np. SIEMENS PLC S5 -> S7) ...I WIELE INNYCH USŁUG

 


 
Copyright © 2009 IPM EXTRUSION