DOZOWNIKI

ITISYSTEMS to firma o ponad 20 letnim doświadczeniu w produkcji systemów dozowania surowców. Oferta dozowników ITISYSETMS to pełna gama dozowników wolumetrycznych i grawimetrycznych począwszy od niewielkich dozowników jednoślimakowych i dwuślimakowych do rozbudowanych systemów zasilania linii do wytłaczania i compoundingu. Dozowniki te znajdują zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych i są używane do transportu materiałów w postaci granulatu, proszku lub pasty.

1. Dozowniki jednoślimakowe

Podstawowa seria dozowników jednoślimakowych ITI SYSTEMS o symbolu DS jest przeznaczona do dozowania materiałów sypkich, niesklejających się, w formie granulatu lub łatwo przesypującego się proszku. Dozowniki są oferowane w pełnym zakresie wydajności i używane są do różnych zastosowań. 


Dozowniki jednoślimakowe

 

2. Dozowniki jednoślimakowe z systemem zapobiegającym zawieszaniu się dozowanego komponentu

Seria dozowników jednoślimakowych ITI SYSTEMS z systemem zapobiegającym zawieszaniu się materiału w leju zasypowym przeznaczona jest do dozowania materiałów trudno płynących w postaci proszku lub granulatu, suchych lub wilgotnych, które posiadają tendencję do zawieszania się w leju zasypowym. Specjalne mieszadło zainstalowane w leju zasypowym utrzymuje materiał w ciągłym ruchu zapewniając stałe zasilanie ślimaka materiałem. Odległość pomiędzy obracającym się ramieniem mieszadła a ślimakiem jest maksymalnie zminimalizowana by wyeliminować ryzyko utworzenia się pustych przestrzeni nad ślimakiem, które mogłyby zakłócić dozowanie materiału.


Dozowniki jednoślimakowe z systemem zapobiegającym zawieszaniu się dozowanego komponentu

 

3. Dozowniki dwuślimakowe z systemem zapobiegającym zawieszaniu się dozowanego komponentu

Seria dozowników dwuślimakowych ITI SYSTEMS z systemem zapobiegającym zawieszaniu się materiału w leju zasypowym przeznaczona jest do dozowania materiałów szczególnie trudno płynących w postaci proszku lub pasty, wilgotnych i sklejających się, które posiadają wyraźną tendencję do zawieszania się w leju zasypowym.
Zespół ślimaków obracających się współbieżnie zapewnia maksymalną dokładność i stabilność dozowania bez pulsacji.
Specjalne mieszadło zainstalowane w leju zasypowym utrzymuje materiał w ciągłym ruchu zapewniając stałe zasilanie ślimaków materiałem. Odległość pomiędzy obracającym się ramieniem mieszadła a ślimakiem jest maksymalnie zminimalizowana by wyeliminować ryzyko utworzenia się pustych przestrzeni nad ślimakami, które mogłyby zakłócić dozowanie materiału.



Dozowniki dwuślimakowe z systemem zapobiegającym zawieszaniu się dozowanego komponentu

Dozowniki ITI Systems posiadają następujące cechy:

  • długotrwałość i oprócz czyszczenia nie wymagają specjalnej konserwacji.
  • ślimaki, tuleje i wszystkie części wchodzące w kontakt z materiałem dozowanym są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 lub  AISI 316 a powierzchnia jest wypolerowana.
  • uszczelnienia ślimaka wchodzące w kontakt z produktem wykonane są z teflonu
  • leje zasypowe wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 lub  AISI 316 o kącie zaklinowania dobranym do dozowanego materiału. W celu zapobiegania zawieszaniu się materiału możliwe wyposażenie leja w młotek pneumatyczny i fluidyzatory w celu wspomagania opadania materiału.
  • gwarantowana stabilność obrotów ślimaka dozującego oraz powtarzalność nastaw,
  • małe wymiary i prosta obsługa dozownika,
  • płynna regulacja wydajności dozowania w całym zakresie prędkości obrotowych,
  • łatwe czyszczenie przy zmianie dozowanego komponentu,

 

4. Wielokomponentowe systemy dozowania grawimetrycznego

Dozowniki ITI SYSTEM umożliwiają konstruowanie kompletnych systemów dozowania wieloskładnikowego, na które składają się dozowniki wolumetryczne jedno- lub dwuślimakowe, urządzenia do ważenia dozowanego materiału i system sterowania. Powstały w ten sposób układ zapewnia w pełni zsynchronizowane podawanie surowców do linii wytłaczania lub compoundingu.

Systemy dozowników do wieloskładnikowego podawania materiałów do linii wytłaczania i compoundingu

 

5. Dozowniki w instalacjach do compoundingu

Firma ITI SYSTEMS posiada duże doświadczenie w konstruowaniu kompletnych systemów dozowania grawimetrycznego zasilania linii do compoundingu. Systemy dozowania grawimetrycznego są stosowane wszędzie tam gdzie wymagana jest precyzja i stabilność dozowania w celu zagwarantowania stałości składu otrzymywanych materiałów.





 
Copyright © 2009 IPM EXTRUSION