MASZYNY DO TWORZYW SZTUCZNYCH
     
AKTUALNOŚCI UNION

MARZEC 2017

Nowa linia technologiczna do wytłaczania folii spienianej XPS na montażu w UNION:

W fabryce UNION aktualnie dobiega końca montaż nowej linii do produkcji folii XPS z wydajnością 700 kg/h. Nowa linia zasilana jest tandemem dwóch wytłaczarek jednoślimakowych TR130 L/D= 35 oraz TR165 L/D=32 połączonych za pośrednictwem zmieniacza sit . Materiał spieniony pentanem wytłaczany jest przez głowicę pierścieniową o średnicy 207mm. Gotowy produkt w postaci rękawa folii o grubości 1-6mm i o średnicy 796mm rozcinany jest na dwie wstęgi o szerokości 1250 mm i nawijany na nawijarkę dwustanowiskową. Maksymalna średnica nawoju to 2000mm natomiast prędkość liniowa wynosi od 10 do 40m/min. Linia posiada dwa nieżelazne odciągi a także urządzenie do mikroperforacji folii.

Nową linię będzie można oglądać w fabryce UNION w San Vittore Olona k/Mediolanu do 10/4/2017 . Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem (tel. kom. 603 639 096, email ipmtc@ipmtc.com.pl) w celu umówienia wizyty.

LUTY 2017

Open House w UNION - 21/22 Luty 2017

W dniach 21-22 lutego 2017, w siedzibie UNION w Mediolanie odbył się Open House zrealizowany we współpracy z firmą Ettlinger, poświęcony technologii wytłaczania folii sztywnych PET. W czasie pokazu odbyła się prezentacja najnowszej linii do folii PET wyposażonej w zmieniacz sit Ettlinger, przeznaczony do pracy ciągłej. Nowa linia reprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wytłaczania folii PET i umożliwia produkcję folii z płatków PET bez wcześniejszego suszenia. Otrzymana folia spełnia najbardziej wymagające normy rynku opakowaniowego.

Linia została wyposażona w rewolucyjną wytłaczarkę dwuślimakową ZP112/52D wyposażoną w 4 punkty odgazowania oraz wytłaczarkę jednoślimakową TR90/44D z 2 punktami odgazowania do koekstruzji warstwy wierzchniej. Linia jest zasilana 100% surowcami wtórnymi R-PET z recyklingu i może produkować folię 3-warstwwą o szerokości 1650 mm i o zmiennej grubości od 0,15 do 1,4 mm w zależności od zastosowania. Linia osiąga wydajność 1700 kg/godz. Wytłoczony materiał zachowuje wysoką lepkość, przezroczystość oraz połysk.

Nowością jest także nowa konstrukcja kalandra, która umożliwia laminowanie w linii warstwy barierowej bezpośrednio w linii w niezwykle prosty sposób.

 

Uczestnicy imprezy mieli okazję również zobaczyć inne linie znajdujące się w tym czasie na montażu w UNION, w tym:

  • linia do pianki PS o szerokości arkusza 2600 mm do produkcji opakowań
  • linia do folii 3-warstwowej z R-PET o wydajności 1500 kg/h, wyposażona w dwuślimakową wytłaczarkę główną ZP 112/52D z poczwórnym odgazowaniem oraz wytłaczarkę jednoślimakową do koekstruzji TR 75/44D. Linia została wyposażona w kalander o układzie walców nachylonych pod kątem 45°.

STYCZEŃ 2017

3 nowe linie technologiczne na montażu w UNION:

Kompletna linia do koekstruzji folii R-PET o strukturze ABA, o wydajności 1500 kg.
Linia jest wyposażona w sprawdzony układ dwóch wytłaczarek: wytłaczarki głównej dwuślimakowej ZP 112/52D z poczwórnym odgazowaniem oraz wytłaczarki jednoślimakowej do koekstruzji TR 75/44D. Linia będzie produkować folię o szerokości 1350 mm i grubości w zakresie od 0,15 do 1,5 mm. Uruchomienie linii w siedzibie UNION planowane jest na pierwszą połową lutego br.

Linia do produkcji folii PET/PP o wydajności do 900kg.
Linia wyposażona w jedną wytłaczarkę jednoślimakową TR 150/ 44D z podwójnym odgazowaniem będzie wytłaczać folię z PET z wydajnością 900 kg/h lub PP z wydajnością 700 kg/h. Linia będzie wyposażona w kalander trójwalcowy 500-800-500 mm o nachylonym układzie walców. Uruchomienie linii w siedzibie UNION planowane jest na koniec stycznia br.

Kompletna linia do koekstruzji folii R-PET o strukturze ABA, o wydajności 1700 kg.
Linia jest wyposażona w wytłaczarkę dwuślimakową ZP 112/52D z poczwórnym odgazowaniem oraz wytłaczarkę jednoślimakową do koekstruzji TR 90/44D. Linia będzie produkować folię o szerokości 1650 mm i grubości w zakresie od 0,18 do 1,6 mm. Uruchomienie linii w siedzibie UNION planowane jest na drugą połowę lutego br.

Nowe linie będzie można oglądać w fabryce UNION w San Vittore Olona k/Mediolanu. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem (tel. kom. 603 639 096, email ipmtc@ipmtc.com.pl) w celu umówienia wizyty.

Więcej na temat linii firmy UNION: kliknij

LISTOPAD 2016

Artykuł w PLASTIC REVIEW : "UNION – technologie wytłaczania folii PET i XPET"- kliknij

PAŹDZIERNIK 2016

UNION na Targach K 2016, 19 - 26 Październik, Düsseldorf, Niemcy


  • Linie do wytłaczania folii i płyt litych.
  • Linie do wytłaczania folii i płyt spienianych.
  • Linie do wytłaczania profili spienianych gazowo.

LIPIEC 2016

UNION dostarczył nową linię do PET do grupy Coopbox

Firma UNION dostarczyła do Coopbox Group - włoskiego producenta opakowań do żywności - nową linię do wytłaczania folii PET do termoformowania. Nowa linia o wydajnośc 15 tyś ton na rok, która będzie przetwarzać zarówno PET z recyklingu butelek jak i materiał nowy, jest potwierdzeniem strategicznej decyzji grupy Coopbox w kierunku opakowań PET. Inwestycja o wartości 4 milionów EURO, która zostanie zrealizowana w zakładzie w Alcalà de Henares w Hiszpanii, jest wynikiem od dawna obserwowanego globalnego wzrostu zapotrzebowania na opakowania z PET oraz laminatów RPET/PE.

Więcej na temat Linii do PET firmy UNION: kliknij

CZERWIEC 2016

Nowość UNION: Linia do folii PET z pomiarem lepkości on-line.

Aktualnie w fabryce UNION prowadzone są próby najnowszej linii do PET. Linia ta jest wyposażona w dwie wytłaczarki dwuślimakowe i będzie produkować folię trójwarstwową o szerokości użytecznej 1.250 mm, grubości od 0.15 do 1.3 mm z wydajnością max. 1.500 kg/h.

Nowa linia jest wyposażona w wiskozymetr pracujący w linii. Jest to autorskie rozwiązanie UNION i jak do tej pory nie oferowane przez żadną inną firmę na świecie.

Wiskozymetr jest urządzeniem, które pozwala na pomiar lepkości polimeru. Wiskozymetr zamontowany w linii pozwala na dokonanie pomiaru lepkości PET w trakcie trwania procesu produkcyjnego i bieżącą korektę parametrów produkcji oraz optymalizację wydajności. Jest to szczególnie cenna zaleta w przypadku przetwarzania płatków PET z recyklingu, kiedy lepkość surowca jest często niestabilna i na niskim poziomie wyjściowym. Monitorowanie spadku lepkości PET w trakcie procesu jest kluczowe dla zagwarantowania lepkości wynikowej polimeru na odpowiednio wysokim poziomie, wystarczającym do dalszego przetwórstwa folii sztywnych PET metodą termoformowania.

Nową linie będzie można oglądać w fabryce UNION w San Vittore Olona k/Mediolanu w czasie OPEN HOUSE, który odbędzie się w dniach 4-8.07.16 oraz 11-15.07.16. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem (tel. kom. 603 639 096, email ipmtc@ipmtc.com.pl) w celu umówienia wizyty.

Więcej na temat Linii do PET firmy UNION: kliknij

MAJ 2016

NOWA LINIA DO R-PET NA MONTAŻU W UNION

UNION rozpoczął montaż nowej linii do R-PET najnowszej generacji, której uruchomienie planowane jest na styczeń br. Nowa linia spełnia najbardziej wygórowane wymagania odnośnie jakości produktu dedykowanego na rynek opakowań.

Linia została wyposażona w wytłaczarkę dwuślimakową współbieżną ZP 112 L/D 52 z poczwórnym odgazowaniem i jest zasilana 100% płatkami PET ze zbiórki odpadów konsumenckich i poprodukcyjnych. Zadaniem linii będzie produkcja folii o wysokiej jakości optycznej dedykowanej do przetwórstwa w procesie termoformowania.

Grubość folii będzie regulowana w zakresie od 0.2 do 1.2 mm. Wydajność produkcji folii o szerokości użytecznej 1.700 mm wyniesie 1.500 kg/h.

Więcej na temat Linii do PET firmy UNION: kliknij

KWIECIEŃ 2016

KONFERENCJA FOLIOWA 2016

Razem z firmami UNION i ELECTRONIC SYSTEMS wzięliśmy udział tegorocznej edycji Konferencji Foliowej, która odbyła się 7 kwietnia 2016 w hotelu Sound Garden w Warszawie.

 

  Prelekcje:

   „Innovative extrusion lines for the rigid and foam foils”
   Prelegenci: Mattia Valtorta z UNION Officine Meccaniche / Eligiusz Sidor IPM

  Pobierz prezentację: kliknij

  „Advances in the development of the measuring and inspection systems for the foil production”
    Prelegenci: Piergiorgio Mora z ELECTRONIC SYSTEMS / Marcin Jędrzejczyk IPM

  Pobierz prezentację: kliknij

  „The latest extrusion technology for the rigid and foam PET foils”
    Prelegenci: Mattia Valtorta z UNION Officine Meccaniche / Eligiusz Sidor IPM

  Pobierz prezentację: kliknij

 Oficjalna Strona Konferencji Foliowej: kliknij

LUTY 2016

UNION dostarczył kolejną linię do produkcji płyt do termoformowania z ABS i HIPS+PS do produkcji lodówek dla grupy BEKO

W styczniu br. UNION zakończył uruchomienie kolejnej linii do płyt do termoformowania z ABS i HIPS+PS do produkcji lodówek dostarczonej do grupy BEKO. Nowa linia produkuje płyty o szerokości użytecznej od 500 do 950 mm, grubości od 0.8 do 6 mm z wydajnością max. 600 kg/h dla ABS i 800 kg/h dla HIPS.

Linia wyposażona jest w jednoślimakową wytłaczarkę główną TR150 z podwójnym odgazowaniem oraz jednoślimakową wytłaczarkę TR60 z pojedynczym odgazowaniem, pełniącą rolę koekstrudera.

Linia jest przystosowana do produkcji płyt koekstrudowanych dwuwarstwowych A-B , gdzie warstwa zewnętrzna jest wykonana z materiału o dużej odporności na zarysowanie oraz wysokim i trwałym połysku. Płyty te są stosowane do produkcji termoformowanych wnętrz i drzwi lodówek i zamrażarek.

Więcej informacji o liniach do płyt litych firmy UNION: kliknij

LISTOPAD 2015

W siedzibie firmy UNION we Włoszech są aktualnie uruchamiane dwie linie do wytłaczania w koekstruzji płyt kanalikowych z polipropylenu.

Pierwsza z nich będzie produkować płyty o szerokości użytecznei 2.500 mm o grubości regulowanej w zakresie od 2 do 4 mm z wydajnością 600 kg/h.

Druga, większa linia będzie produkować płyty o szerokości użytecznei 2.700 mm, o grubości regulowanej od 2 do 4 mm, z wydajnością 800 kg/h.

W obu liniach zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne gwarantujące otrzymanie produktu o najwyższej jakości. Linie posiadają specjalne 3-płytowe kalibratory gwarantujące wychłodzenie płyt przy dużej szybkości produkcji. Produkowane płyty o gramaturze od 250 do aż 750 gr/m² cechują się dużą stabilnością i dokładnością wymiarową. Dzięki doskonałej jakości powierzchni mogą być wykorzystywane nie tylko w branży opakowaniowej ale także w poligrafi czy w budownictwie.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem dodatkowych informacji oraz możliwością obejrzenia linii prosimy o kontakt z nami na adres ipmtc@ipmtc.com.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 603 639 096

Więcej na temat linii do produkcji płyt kanalikowych firmy UNION: kliknij

KWIECIEŃ 2014

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRODUKCJI FOLII SPIENIANEJ ZE 100% RECYKLOWANEGO PET

Firma UNION, znana ze swoich innowacyjnych rozwiązań w dzianinie wytłaczanych folii kalandrowanych, opracowała innowacyjną technologię i zrealizowała kompletną instalację do produkcji folii spienianej semi-foamed PET. Folie tego typu używane są do produkcji lekkich opakowań termoformowanych.

Linia wyposażona jest w dwie wytłaczarki dwuślimakowe współbieżne z potrójnym odgazowaniem, umożliwiające przetwarzanie materiału bazowego pochodzącego w 100% z recyklingu odpadów przemysłowych i konsumenckich.

Innowacyjność rozwiązania UNION polega na możliwości wytłaczania dwukolorowej folii typu „side by side”. W odróżnieniu od tradycyjnej folii o poziomej strukturze warstw, w foliach „side by side” otrzymywane są folie o dwukolorowych pasach ułożonych obok siebie. Folia taka znajduje zastosowanie m.in. w procesie termoformowania i umożliwia uzyskanie produktu typu składane pudełko, gdzie pojemnik może być w jednym kolorze a pokrywka w innym kolorze, bez konieczności zgrzewania dwóch rodzajów folii.

Produkowana folia może posiadać również tradycyjną strukturę trój-warstwową, gdzie warstwa wewnętrzna jest spieniona, natomiast warstwy zewnętrzne są wykonane z materiału litego i stanowią cienkościenną powłokę nadającą odpowiedni wygląd i właściwości użytkowe.

Grubość folii w zależności od zastosowania może wynosić od 0,15 do 1,4 mm przy szerokości użytecznej 1000 mm. Gęstość folii spienianej wynosi 550 kg/m3. Wydajność produkcji do 1000 kg/h.

Prace badawcze UNION zostały skoncentrowane przede wszystkim na otrzymaniu dostatecznie niskiej gęstości folii spienionej z recyklowanego PET, charakteryzującej się zmniejszoną wagą i jednocześnie wysoką wytrzymałością odpowiednią do zastosowań w przemyśle opakowaniowym.

Lipiec 2009

W ostatnich dniach lipca br. firma UNION w swojej fabryce pod Mediolanem dokonała prób nowej linii do wytłaczania folii PET do termoformowania, z wewnętrzną warstwą recyklowanego PET. Linia ta reprezentuje aktualnie najwyższy stan rozwoju w zakresie technologii wytłaczania folii PET i służy do transformacji recyklowanego PET w postaci płatków razem z nowym PET.  PET po zmieleniu na płatki nie jest poddawany żadnemu procesowi przygotowawczemu (np. wygrzewanie) co pozwala na znaczne obniżenie kosztów i na osiągnięcie folii najwyższej jakości. Linia o długości całkowitej 30 metrów produkuje folię PET w układzie ABA lub AB z wydajnością 1200-1300 kg/h. Do warstwy B wytłaczanej w 100% z recyklowanego PET używany jest główny ekstruder dwuślimakowy współbieżny ze specjalnym systemem potrójnego odgazowania. Do warstwy A używany jest ekstruder jednoślimakowy. Pas foli z ekstrudera przekazywany jest do kalandra, gdzie przetwarzany jest na najwyższej klasy folię o szerokości 1250 mm i grubościach w zakresie od 120 do 1500 mikronów. Kalander posiada technologię CROSS-AXIS dla zagwarantowania równej grubości nawet dla najcieńszych folii. Na końcu linii ustawione są podwójne nawijarki do zwijania folii w rolki o średnicy do 1 m. Firma UNION osiągnęła wielki sukces w tego rodzaju liniach do PET po targach PLAST 2009 w Mediolanie dostarczając po targach 4 linie (głównie po 500 kg/h do południowej Ameryki) i obecnie dostarcza jeszcze jedną linię na 500 kg/h do kraju w Centralnej Europie.      

Linia do folii PET na próbach w firmie UNION