POST RECYKLING

TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU

TECHNOLOGIA PRODUKCJI PROFILI I WYROBÓW FORMOWANYCH Z ODPADÓW NIESEGREGOWANYCH (HETEROGENICZNYCH)

Firma GAMMA MECCANICA opracowała i wdrożyła technologię pozwalającą na produkcję profili oraz wyrobów formowanych bezpośrednio z heterogenicznych odpadów tworzyw sztucznych. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie masowej produkcji wyrobów do różnorodnych zastosowań z surowców o bardzo niskiej jakości. Czytaj więcej.

FFC™ - NOWA INNOWACYJNA TECHNOLOGIA WYTŁACZANIA PROFILI Z ULTRALEKKICH KOMPOZYTÓW SPIENIANYCH OTRZYMYWANYCH Z ODPADÓW

FFC™ (Foam Fiber Composite) to ultralekki kompozyt (0,6-0,7 g/cm³) utworzony z mieszaniny tworzywa termoplastycznego i odpadów. Niska waga kompozytu FFC™, wynika z jego komórkowej struktury, osiągniętej poprzez jego spienienie w procesie wytłaczania profili. Czytaj więcej

ALVEOPLAST - UNIKALNA TECHNOLOGIA PRODUKCJI PANELI KOMPOZYTOWYCH WPC

ALVEOPLAST to rewolucyjna technologia opracowana przez COMERIO ERCOLE umożliwiająca produkcję paneli komorowych WPC o strukturze plastra miodu, posiadających niską wagę w połączeniu z wysoką sztywnością i wytrzymałością. Do budowy panelu ALVEOPLAST stosuje się kompozyt WPC na bazie Polipropylenu PP z recyklingu (do 50%) oraz mączki drzewnej lub MDF z recyklingu (do 50%) Czytaj więcej.

TECHNOLOGIA ETP® PRZETWARZANIA GRANULATU GUMOWEGO Z RECYKLINGU OPON NA PANELE I MATY IZOLACYJNE

Firma COMERIO ERCOLE opracowała i wdrożyła nową technologię ETP® pozwalającą na produkcję paneli i mat z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon. Dzięki tej technologii możliwe jest uzyskanie produktów do różnorodnych zastosowań, które cechują wysoka jakość i stosunkowo niska cena. Czytaj więcej.

Przeczytaj artykuł pt."Wyzwania dla recyklingu" opublikowany w miesięczniku MANAGER 09/2018 kliknij


Copyright © 2018 by IPM