EXA - EXTRUSION
WYTŁACZANIE PROFILI TECHNICZNYCH Z TWORZYW SZTUCZNYCH

IPM razem ze swoim włoskim partnerem firmą EXA świadczy kompleksowe usługi w zakresie wytłaczania na zlecenie profili specjalnych. Wykonujemy kompletne realizacje profili najwyższej jakości i do specjalnych zastosowań - od projektu technologicznego poprzez dobór materiałów do wytłaczania profilu na gotowo. Koncentrujemy się na realizacji profili specjalnych wymagających dużej wiedzy i doświadczenia oraz odpowiedniego parku maszynowego i narzędziowni.

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE:

Nasz włoski partner firma EXA to lider w wytłaczaniu profili o wieloletnim doświadczeniu w ekstruzji profili technicznych i specjalnych. Posiada nowoczesny i dobrze zorganizowany park maszynowy, który pozwala na realizacje najbardziej złożonych projektów w zakresie wytłaczania profili. Park maszynowy to 30 wytłaczarek i 13 linii do wytłaczania pracujących na 3 zmiany.

Działając w różnych branżach przemysłowych EXA posiada odpowiednią wiedzę i know-how potrzebne do ekstruzji różnego rodzaju typów materiałów termoplastycznych do różnorodnych zastosowań.

 

 

Nieustanne prace rozwojowe z nowymi materiałami i najnowszymi technologiami pozwalają oferować naszym klientom innowacyjne rozwiązania jak np.: wytłaczanie profili koekstrudowanych z różnych materiałów termoplastycznych wzmocnionych metalami lub włóknami szklanymi lub wytłaczanie profili z materiałów spienionych z postkoekstruzją z materiałami plastyfikowanymi.

 

 

PROTOTYPOWANIE 3D:

Przy realizacji nowych projektów wykorzystywane są najnowocześniejsze metody projektowania CAD3D oraz metoda szybkiego prototypowania w technologii druku 3D. Możliwość uzyskania próbki profilu pozwala na przetestowanie jego właściwości i funkcjonalności i wyeliminowanie ewentualnych błędów konstrukcyjnych jeszcze przed realizacją narzędzi i uruchomieniem produkcji.

 

TWORZYWA:

Wszechstronna wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwalają na wytłaczanie profili z pełnej gamy tworzyw termoplastycznych takich jak:

ABS kopolimer akrylonitryl/butadien/styren PET poli/tereftalan etylenu/
CAP octanopropionian celulozy PMMA poli/metakrylan metylu/
EVA kopolimer etylen/octan winylu PP polipropylen
PA poliamid PS polistyren
PC poliwęglan PVC poli/chlorek winylu/
PBT poli/tereftalan butylenu/ PVCE poli/chlorek winylu/ spieniany
PE polietylen PUR poliuretan
SEBS guma termoplastyczna POM polioksymetylen, poliacetal, poliformaldehyd

Dla uzyskania specyficznych własności profili, wymaganych przez klientów, do polimerów bazowych są dodawane dodatki specjalne gwarantujące większą odporność na np.:  temperaturę, na bakterie, na promienie słoneczne, lub na formowanie sie grzybów w miejscach szczególnie wilgotnych itp.

 

BRANŻE

Działamy wszędzie tam gdzie są potrzebne profile wysokiej jakości. Posiadamy szczególnie dobre doświadczenia w następujących branżach:

  • Samochodowa
  • Hydrosanintarna
  • Meblowa
  • Wykończenie wnętrz
  • Oświetleniowa
  • Budowlana
  • Chłodnictwo spożywcze
  • Medycyna

 

Przykładowe realizacje dla naszych Klientów


Copyright © 2018 by IPM