KOMPLETNE LINIE DO PRODUKCJI KLEJÓW HOT-MELT i POWLEKANIA W LINII

Firma MARIS we współpracy z producentami urządzeń do laminowania i powlekania realizuje kompletne projekty linii technologicznych do produkcji wyrobów w technologii powlekania HOT-MELT: taśm samoprzylepnych, etykiet samoprzylepnych, materiałów opakowaniowych i wielu innych.

Wiedza i doświdczenie

Wiedza i doświadczenie zdobyte w trakcie 50 lat działalności, wiodąca pozycja w dziedzinie linii do produkcji klejów Hot-melt w oparciu o wytłaczarki dwuślimakowe współbieżne oraz współpraca ze specjalistami w technologii powlekania i laminacji pozwalają firmie MARIS na realizację najbardziej zaawansowanych technologicznie linii do powlekania Hot-melt. Rezultatem jest szeroka gama ciągle ulepszanych procesów produkcyjnych, które pozwalają Klientom MARIS skutecznie reagować na coraz bardziej wymagające potrzeby rynku produktów powlekanych w technologii Hot-melt. Doświadczeniu firmy MARIS zaufali m.in. najwięksi producenci wyrobów samoprzylepnych w Europie i na Świecie.

Proces powlekania w linii

Firma MARIS dostarcz kompletne systemy do produkcji klejów i powlekania taśm w jednym procesie. Tradycyjnie produkcja klejów realizowana jest na osobnej linii do produkcji klejów natomiast proces powlekania realizowany jest na osobnej linii technologicznej do produkcji wyrobu gotowego. Firma MARIS dostarcza rozwiązania umożliwiające połączenie procesu produkcji kleju i procesu powlekania w jednej linii technologicznej. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

 • Obniżenie zużycie energii - bezpośrednie użycie gorącego kleju do powlekania wyrobu gotowego eliminuje konieczność jego ponownego nagrzewania co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami energii zużytej na proces powlekania.
 • Mniejsze koszty logistyki - brak konieczności magazynowania kleju w opakowaniach i jego transport pomiędzy linią produkcji kleju i wyrobu gotowego eliminuje znaczne koszty logistyki surowców do produkcji.
 • Lepsza jakość kleju - klej użyty bezpośrednio po produkcji nie traci swoich właściwości przez ponowne ogrzewanie i ryzyko degradacji. W przypadkach klejów reaktywnych wyeliminowanie czasu przechowywania oraz przepakowywania eliminuje ryzyko starzenia się kleju i zajścia reakcji sieciowania.
 • Niższe koszty pracy – całkowicie automatyczna praca linii sterowanej za pomocą jednego pulpitu pozwala na obniżenie kosztów pracy a także ryzyka błędów operatorów.
 • Schemat przykładowego procesu produkcji klejów Hot-melt i powlekania w linii:

  1. Wytłaczarka dwuślimakowa z platformą dozowników grawimetrycznych. 2. Linia do powlekania Hot-melt i laminacji

   


  Copyright © 2018 by IPM