LINIE DO PRODUKCJI MEMBRAN DACHOWYCH PAROPRZEPUSZCZALNYCH I PAROIZOLACYJNYCH

Firma BG PLAST dostarcza kompletne linie do produkcji membran dachowych różnych typów wykonywanych w technologii powlekania i laminacji. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu firma realizuje linie do membran dachowych wykonywanych z różnych materiałów w tym z włóknin PP i PES, powlekane metodą ekstruzyjną oraz metodą nanoszenia powłok na bazie wody oraz solwentowych wymagających suszenia i utwardzania.

Membrany dachowe

W nowoczesnych konstrukcjach dachowych powszechnie stosowane są folie paroszczelne oraz membrany paroprzepuszczalne (folie wstępnego krycia), tworzące razem kompletne systemy dachowe pozwalające na regulowanie przypyl wilgoci oraz zabezpieczające konstrukcję przed wpływem warunków atmosferycznych.

Membrany paroizolacyjne

Paroizolacja to warstwa folii z tworzywa sztucznego, która zapobiega dostaniu się wilgoci z wnętrza domu do do konstukcji ściany lub stropu, czego skutkiem może być jej zawilgocenie.

Na rynku jest wiele rodzajów folii oraz tzw. ekranów paroizolacyjnych, które różnią się budową i przeznaczeniem. Mają one także bardzo zróżnicowane parametry użytkowe.

Przykłądy folii paroizolacyjnych produkowanych na liniach BG PLAST:

  • tradycyjne folie z polietylenu lub polipropylenu
  • folie z polietylenu lub polipropylenu laminowane z siatką,
  • folie z powłoką metalizowaną, najczęściej aluminiową, która powoduje odbicie ciepła z powrotem do wnętrza,
  • ekrany termoizolacyjne, czyli folie kompozytowe złożone z ułożonych na przemian warstw folii aluminiowej i folii pęcherzykowej lub pianki polietylenowej
  • folie o zmiennym poziomie oporu dyfyzyjnego, tak zwane aktywne umożliwiające zmianę kierunku przepływu parywodnej w zależności od pory roku

 

Membrany paroprzepuszczalne

Membrana paroprzepuszczalna (folia lub membrana wstępnego krycia) jest umieszczana pod końcowym pokryciem dachu, nad warstwą ocieplenia. Pełni ona dwojaką funkcję. Zabezpiecza dach przed wodą opadową i śniegiem podwiewanymi przez wiatr, skroplinami powstającymi na spodzie dachu, ewentualnymi przeciekami. Ponadto jako warstwa paroprzepuszczalna umożliwia odparowanie na zewnątrz wilgoci, która zawsze może znaleźć się w dachu. Zależnie od sposobu wentylacji dachu, stosuje się folie o niskiej paroprzepuszczalności lub membrany dachowe wysokoparoprzepuszczalne.

  • membrany z włóknin polipropylenowych PP oraz poliestrowych PES w tym jedno i wielowarstwowe
  • membrany z warstwą funkcyjną w postaci filmu PP, TPU i inne
  • membrany z dodatkowymi warstwami funkcyjnymi w postaci folii aluminiowej, siatki wzmacniającej itp.

Copyright © 2018 by IPM