LINIE DO WYTŁACZANIA PŁYT TYPU POLYWOOD

Technologia POLYWOOD to proces produkcji płyt kompozytowych typu WPC z włóknami pochodzenia naturalnego w osnowie polimerowej. Technologia POLYWOOD firmy BG PLAST jest objęta patentem.

Technologia POLYWOOD

Materiał stosowany do produkcji płyt POLYWOOD to mieszanka złożona z trocin drzewnych w ilości od 50 do 80% oraz polipropylenu PP z recyklingu. Skład mieszanki jest dostosowanych do produkcji płyt o różnych grubościach i szerokościach w zależności od oczekiwanych parametrów wyrobu gotowego i jego przeznaczenia. Do przetwarzania mieszaniny stosuje się jedną lub dwie wytłaczarki współwytłaczające, które zasilają głowicę szczelinową oraz specjalnie przystosowany kalander, odpowiadający za ostateczne uformowanie płyty o wymaganej szerokości i grubości. Całość zasila grawimetryczny system dozowania surowców, wyposażony w odpowiednie urządzenia do przetwórstwa mączki zgodnie z ATEX.

Płyty POLYWOOD

Unikalne właściwości płyt kompozytowych POLYWOOD powodują że materiał ten może być szeroko stosowany w wielu gałęziach gospodarki. Oprócz licznych zastosowań w budownictwie, meblarstwie i przemyśle opakowaniowym POLYWOOD znajduje również szerokie zastosowanie w sektorze motoryzacyjnym. Dzięki możliwości termoformowaną materiał POLYWOOD w połączeniu z warstwą włókniny jest stosowany do wykonywania elementów tapicerki.

Ważną cechą POLYWOOD jest możliwość jego recyklingu i zastosowania 100% odpadu do ponownej produkcji.

Pobierz katalog BG PLAST (EN) kliknij


Copyright © 2018 by IPM