NOWA TECHNOLOGIA PRODUKCJI OKIENNIC ZEWNĘTRZNYCH

Oferta dotyczy dostaw kompletu maszyn i urządzeń do produkcji wysokiej klasy okiennic zewnętrznych. Zakres dostawy dotyczy zarówno linii do wytłaczania profili okiennic ze specjalnego technopolimeru GFRP jak i maszyn, urządzeń i akcesoriów do montażu systemów okiennic.

Ofertę naszą kierujemy do producentów okien, którzy chcieliby rozszerzyć sprzedaż swoich okien o okiennice zewnętrzne własnej produkcji. Dotyczy to w szczególności producentów, którzy eksportują swoje okna na rynki zachodniej i południowej Europy, gdzie zwyczajowo okna są wyposażane w okiennice.

Posiadanie własnych systemów okiennic zewnętrznych wysokiej jakości to sposób na zwiększenie sprzedaży na wymagających rynkach Europy, ponieważ najczęściej zarówno okna jak i okiennice są dostarczane poprzez tę samą sieć sprzedaży.

 

Technologia produkcji okiennic zewnętrznych z GFRP

Do niedawna okiennice zewnętrzne były wykonywane głównie z drewna lub PVC. Jednak ze względu na własności tych materiałów okiennice takie posiadają niską wytrzymałość, łatwo się odkształcają  i wymagają częstych napraw i konserwacji.  

Oferujemy unikalną technologię produkcji okiennic z profili wytłaczanych ze specjalnego technopolimeru GFRP (GLASS FIBER REINFORCED POLYMER), który jest materiałem o znacznie lepszych  własnościach niż drewno czy PVC. Dzięki temu jest obecnie możliwe produkowanie okiennic zewnętrznych o znacznie wyższej  jakości i trwałości. Technologia wytłaczania profili okiennic z GFRP to owoc długotrwałych prac badawczych i rozwojowych firmy  FRIUL FILIERE popartych ponad 35 letnim doświadczeniem w konstruowaniu maszyn i narzędzi do wytłaczania profili. Wysoka jakość systemów okiennic FRIUL FILIERE  to również efekt doświadczeń wynikających z włoskiej tradycji, gdzie z uwagi na trudny klimat okiennice zewnętrzne są powszechnie używane.

Takie własności jak: wysoka wytrzymałość mechaniczna, niezmienność właściwości w czasie, stabilność wymiarowa, odporność na czynniki atmosferyczne i korozję  oraz pomijalnie niska rozszerzalność cieplna sprawiają, że trwałość okiennic z GFRP jest nieporównywalnie wyższa niż tych wykonanych z drewna czy PVC. Obniżona wrażliwość na zmiany temperatury otoczenia gwarantuje funkcjonalność w każdej porze roku. Niska przewodność cieplna zapewnia wysoką ochronę zarówno w niskich jak i w wysokich temperaturach. Dzięki temu okiennice z GFRP są idealne do stosowania zarówno w łagodnym klimacie jak i wszędzie tam gdzie panują szczególnie trudne warunki atmosferyczne (nasłonecznienie, wysokie i niskie temperatury, wilgoć, śnieg itp.).  

 

Technopolimer GFRP

Profile do produkcji okienic  z GFRP zostały poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym, które potwierdziły bardzo korzystne właściwości tego materiału:

 

Systemy okiennic


Technologia FRIUL FILIERE pozwala na zrealizowanie systemu okiennic o klasycznych narożnikach łączonych pod kątem 90° tak jak w okiennicach drewnianych. Różnorodność sposobów otwierania pozwala na projektowanie zarówno najprostszych pojedynczych okiennic otwieranych na zawiasach, rozsuwanych czy wielokrotnie składanych.

Przykłady realizacji:

Szczegóły konstrukcyjne:

Możliwe jest konstruowanie okiennic z lamelami stałymi lub regulowanymi, całkowicie zaciemnionych lub prześwitujących, z płycinami oraz okiennic kombinowanych

Dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej profili z GFRP okiennice mogą być wykonywane bez stosowania wzmocnień metalowych, co jest znacznym ułatwieniem i obniżeniem kosztów w stosunku do okiennic z drewna czy PVC

Charakterystyki materiałów zastosowanych do wykańczania powierzchni profili zapewniają oprócz wyjątkowych walorów estetycznych, doskonałą trwałość kolorów. Połączenie materiału GFRP i warstwy wykończeniowej sprawia, że okiennice nie wymagają specjalne konserwacji.

 

Okiennice zewnętrzne

Okiennice zewnętrzne są nieodłącznym elementem okien, szczególnie w krajach zachodniej i południowej Europy. Również w Polsce stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w budownictwie jednorodzinnym.

Okiennice zewnętrzne stanowią piękne wykończenie okna nadając całemu budynkowi określony styl architektoniczny. Jednakże oprócz względów estetycznych, okiennice posiadają również wiele walorów użytkowych.

Niska przewodność cieplna zapewnia dobrą izolację termiczną i pozwala na uniknięcie zarówno nadmiernego przegrzewania pomieszczeń budynku w czasie upałów jak i wychładzania w zimie. Przyczynia się to do znacznych oszczędności kosztów zarówno ogrzewania jak i klimatyzacji.

Okiennice są również dobrą izolacją akustyczną, chroniąc wnętrze domu przed hałasem z zewnątrz. Poza tym chronią przed wzrokiem ciekawskich oraz stanowią przeszkodę przeciwwłamaniową.

Do niedawna okiennice zewnętrzne były wykonywane głównie z drewna lub PVC. Jednak ze względu na własności tych materiałów okiennice takie posiadają stosunkowo  niską jakość. Technologia produkcji okiennic z profili wytłaczanych z GFRP, oferowana przez FRIUL FILIERE, pozwala na produkcję okiennic najwyższej jakości.


Copyright © 2018 by IPM