LINIA DO WYTŁACZANIA PROFILI Z POLIURETANU TPU

FRIUL FILIERE wykorzystując swoje duże doświadczenie w wytłaczaniu poliuretanu projektuje i realizuje kompletne linie do wytaczania grubościennych profili z tego szczególnego materiału.

Poliuretan (PU) to jeden z polimerów technicznych, który na tle innych materiałów wyróżnia się szczególnie dobrą odpornością na ścieranie i zużycie. Jest w związku z tym preferowanym materiałem na wszelkiego rodzaju prowadnice, elementy ślizgowe, uszczelnienia, powłoki rur itd. To co czyni go materiałem o niezwykłych właściwościach powoduje też, że jest materiałem trudno przetwarzalnym.

 

Tradycyjnie profile grubościenne z PU są wykonywane metodą odlewania gdyż technologię wytłaczania uznano za prawie niemożliwą do realizacji. Odlewanie natomiast oprócz tego, że samo w sobie jest procesem skomplikowanym, nieprecyzyjnym i długotrwałym, nie gwarantuje otrzymania profili o wysokiej i powtarzalnej jakości. Częstym problemem jest obecność w przekroju pęcherzyków powietrza, które w profilach grubościennych jest poważną wadą pogarszającą właściwości mechaniczne profilu a w przypadku profili transparentnych jest dyskwalifikującą wadą estetyczną.

FRIUL FILIERE opracowała metodę wytłaczania profili grubościennych z TPU udowadniając tym samym, że dzięki tej technologii możliwa jest produkcja profili z większą wydajnością i o doskonałej jakości. Stało się to możliwe nie tylko dzięki wytłaczarce z układem uplastyczniającym specjalnie opracowanym do TPU ale przede wszystkim dzięki specjalnym narzędziom zaprojektowanym do poliuretanu.

Pobierz katalog FRIUL FILIERE kliknij


Copyright © 2018 by IPM