KOMPLETNA LINIA DO PRODUKCJI
PROFILU LISTWY BEZPIECZEŃSTWA

Linia do ko-ekstruzji 5-krotnej z insertami metalowymi

FRIUL FILIERE opracowała i wdrożyła kompletną linię do produkcji uszczelek bezpieczeństwa reagujących na nacisk do automatycznych drzwi i okien. W przekroju profilu są wkomponowane elementy z TPE przewodzącego z linkami metalowymi. W momencie gdy profil zostaje ściśnięty następuje zwarcie dwóch przewodzących elementów profilu i zamknięcie obwodu elektrycznego. Aby profil działał skutecznie i niezawodnie konieczne jest zagwarantowanie najwyższej jakości wykonania.

Układ linii

Linia dostarczona do klienta w Niemczech została wyposażona w 5 ekstruderów (80 + 30 + 45 + 60 + 38 mm) umożliwiających jednoczesną ko-ekstruzję 5 materiałów oraz głowicę do koekstruzji umożliwiającą wprowadzanie do profili linek metalowych. Z uwagi na brak miejsca jeden z ko-ekstruderów umieszczono piętrowo na ekstruderze głównym.

Ekstrudery

Wszystkie ekstrudery – ekstrudery główne oraz jeden położony piętrowo - są posadowiona na prowadnicach tocznych – zapewnia to ich precyzyjne, powtarzalne i bez wysiłkowe pozycjonowanie co w przypadku wielokrotnej koekstruzji jest bardzo ważną zaletą. Ułatwia to podłączanie ekstruderów do bloku koekstruzji bez ryzyka uszkodzenia a także ogranicza konieczność regulacji położenia narzędzia po demontażu.

Dozowniki

Linia jest wyposażona w automatyczny załadunek tworzyw w tym TPE zwykłe oraz TPE przewodzące, PE oraz PP. System dozowników wolumetrycznych zapewniających synchroniczne podawania materiałów do wszystkich ekstruderów i dopasowuje wydajność do prędkości wytłaczania.

Zastosowane materiały

FRIUL FILIERE dostarczając kompletne linie do produkcji tak złożonych profili odpowiada również za technologię i dobór najbardziej odpowiednich surowców do ich produkcji. W przypadku tego profilu zastosowano dwa rodzaje TPE na bazie kauczuku SEBS, w tym TPE przewodzące wymagające specjalnych warunków wytłaczania.

Odgazowanie

W celu perfekcyjnego uplastycznienia i homogenizacji tworzywa wszystkie ekstrudery linii posiadają specjalny system odgazowania. Dzięki temu proces jest mniej wrażliwy na jakość surowców i ich ewentualne zawilgocenie.


Copyright © 2018 by IPM