LINIE O UKŁADZIE KLASYCZNYM - SERIA CLASSIC

Niektóre projekty linii do wytłaczania wymagają specjalnego spersonalizowanego układu linii i indywidualnego doboru wszystkich jej elementów. W takim przypadku FRIUL FILIERE oferuje linie do wytłaczania serii CLASSIC gdzie wszystkie urządzenia linii są niezależnymi autonomicznymi maszynami, wyposażonymi we własne szafy elektryczne i sterowanie.

Gama urządzeń serii CLASSIC pozwala na stworzenie linii o niemal dowolnej kombinacji urządzeń ograniczonej jedynie wyobraźnią projektanta. Dzięki temu FRIUL FILIERE ma możliwość realizowania nawet najbardziej nietypowych innowacyjnych projektów wymagających dużej elastyczności w doborze urządzeń i technologii.

Seria CLASSIC zawiera pełną gamę wszystkich urządzeń linii takich jak:

  • Wytłaczarki
  • Stoły kalibrujące
  • Odciągi
  • Urządzenia do cięcia
  • Stoły odbiorcze
  • Urządzenia dodatkowe

DOWNSTREAM "CLASSIC"

STOŁY KALIBRUJĄCE

Stoły kalibrujące są dostępne w różnych rozmiarach: BPC15.3 - BPC25.3 - BPC25.5 - BPC50.5 - BPC50.5/17 tak by umożliwić optymalne dopasowanie stołu do wielkości obsługiwanego narzędzia, kalibratorów i wanien chłodzących. W przypadku wytłaczania z dużą prędkością i konieczności stosowania super-długich wanien chłodzących możliwe jest dodanie przedłużki do stołu kalibrującego tak aby otrzymać oczekiwaną długość całego zespołu.

Stoły są wyposażone w elektryczny przesuw poprzeczny oraz pionowy tak aby operator miał możliwość idealnie wycentrować narzędzie względem kalibratora. Stoły posadowione są na prowadnicach szynowych co umożliwia przesuw wzdłużny całego zespołu i regulację odległości kalibratorów względem ustnika głowicy. Na życzenie istnieje również możliwość uchylnego mocowania kalibratorów w celu zapewnienia regulacji ich położenia kątowego. W wielu przypadkach możliwość wszechstronnej regulacji położenia stołu jest szczególnie ważna.

Stoły są ponadto wyposażone we własny, zainstalowany w ramie maszyny, zbiornik zlewowy wody chłodzącej. Ilość przyłączy wodnych, przyłączy próżniowych oraz pomp próżniowych może być indywidualnie dopasowywana do potrzeb danego procesu.

JEDNOSTKI TNĄCE

Jednostki tnące wyposażone w piły tarczowe są dostępne w wersjach TGR 350 i TGR 500. Piły są mocowane na prowadnicach tocznych a ich przesuw zapewniony jest przez siłownik pneumatyczny. W przypadku gdy konieczna jest wysoka precyzja ciecia dostarczane są piły wyposażone w mechanizm przesuwu ze śrubą kulowo toczną napędzaną falownikiem. Ilość ciętych odcinków oraz ich długość sterowane są przez mikroprocesor. Oprogramowanie umożliwia ustawienie wielkości partii produkcyjnej i sygnalizowanie ukończenia zadania za pomocą sygnału dźwiękowego. Piły są standardowo wyposażone w wyciąg do opiłków.

W przypadku niektórych operacji cięcia profili o małych przekrojach lub z nietypowych materiałów konieczne jest stosowanie przecinarek gilotynowych. FRIUL FILIERE dostarcza pełen typoszereg gilotyn o różnych szerokościach ostrza TG250 - TG300 - TG350 - TG400 - TG450 - TG500 - TG550. Na życzenie gilotyny mogą być wyposażone w system podgrzewania ostrza.

ODCIĄGI SAMONASTAWNE

FRIUL FILIERE oferuje odciągi umożliwiające produkcję zarówno małych profili przy dużych prędkościach jak i profili wielkogabarytowych jak panele drzwi. Odciągi są dostępne w dwóch wersjach – z gąsienicami segmentowymi wyposażonymi w klocki gumowe lub z pasami. W przypadku odciągów klockowych istnieje możliwość stosowania klocków kształtowych dopasowanych do formy profilu.

Odciągi są samonastawne tzn. posiadają pneumatyczny dźwigniowy system podnoszenia górnej gąsienicy zapewniający samoczynne dopasowanie gąsienicy do wysokości profilu. System ten gwarantuje stały nacisk na profil niezależnie od jego wysokości, chroni przed jego deformacją zapewniając jednocześnie pracę bez poślizgu.

Odciągi są wyposażone w cichobieżne przekładnie planetarne montowane bezpośrednio na gąsienicach. Na wejściu do odciągu zainstalowane jest koło metryczne z enkoderem do pomiaru prędkości wytłaczania. Rozwiązanie to umożliwia bardzo dokładny pomiar rzeczywistej prędkości przesuwu profilu niezależnie od zużycia okładzin odciągu.

STOŁY ODBIORCZE

Podstawowa gama stołów BPS45 - BPS60 - BPS80 posiada blaty o długościach 3 i 6 metrów, uchylane siłownikiem pneumatycznym. W przypadku szczególnie długich profili stosowane są dodatkowe przedłużki umożliwiające produkcję profili o dowolnej długości.

W zależności od rodzaju produkowanego profilu, jego przekroju i długości odcinków, sztywności, wagi i innych właściwości w większości przypadków stoły odbiorcze są indywidualnie dobierane do danego procesu produkcyjnego. W przypadku profili giętkich lub o powierzchni o dużym współczynniku tarcia stosowane są taśmociągi odbiorcze gwarantujące niezawodne odbieranie i układanie profilu w pojemniku zbiorczym. Do produkcji profili elastycznych jak uszczelki, rurki czy obrzeża meblowe stosowane są specjalne wielostanowiskowe nawijarki.


Copyright © 2018 by IPM