NOWA KOMPAKTOWA LINIA DO WYTŁACZANIA PROFILI SPECJALNYCH OMEGA S EVO

Firma FRIUL FILIERE SPA skonstruowała nową wersję linii do wytłaczania o nazwie Omega S EVO. Konstrukcja tej linii jest twórczym rozwinięciem koncepcji zastosowanej uprzednio w Omega S LINE, polegającej na tym, że wszystkie elementy linii tj. stół kalibrujący, odciąg, urządzenie tnące i stół odbiorczy zamontowane są na jednym suporcie i mogą być dowolnie wymieniane, w zależności od aktualnych potrzeb produkcyjnych.OMEGA EVOLUTION w konfiguracji podstawowej.
Przykład linii OMEGA EVOLUTION w konfiguracji rozbudowanej do potrzeb wytłaczania Deckingu kompozytu FFC™.Podstawową zaletą Omega S EVO jest możliwość szybkiego i łatwego (system plug in and go) wprowadzania zmian konfiguracji i dostosowania linii do potrzeb wytłaczania konkretnych profili. Modułowa, bazująca na wspólnej ramie konstrukcja umożliwia szybką i łatwą wymianę zarówno stołów kalibrujących, gąsienic odciągu, urządzeń tnących i stołów odbiorczych odpowiednich do aktualnie wytłaczanych profili, jak i montaż dodatkowych urządzeń takich jak: urządzenia czyszczące i szczotkujące,  zespoły drukujące UV, wykrojniki i perforatory, kalandry moletujące itp. Wszystkie urządzenia linii połączone są do wspólnej dla całej linii szafy elektrycznej.
Linia jest standardowo sterowana za pomocą sterownika PLC Siemens wyposażonego w ekran dotykowy touch screen. W szczególnych przypadkach, gdy kontrola skomplikowanych procesów wytłaczania musi być bardziej rozbudowana pracą linii steruje komputer ze specjalnym oprogramowaniem.
Linia posiada zwartą budowę, pozwalającą na znaczną oszczędność powierzchni produkcyjnej. Linia może być posadowiona na kołach, dzięki czemu przemieszczanie linii po hali produkcyjnej może odbywać się bez pomocy wózków widłowych czy urządzeń dźwigowych.  


Dane Techniczne:

 

Galeria:


Do najważniejszych zalet linii OMEGA S EVO zalicza się:

 • FUNKCJONALNOŚĆ dzięki:
  • możliwości błyskawicznej rekonfiguracji linii dzięki szybkiej wymianie zespołów linii w systemie „plug in”,
  • uproszczonej instalacji elektrycznej - jedna szafa elektryczna sterująca pracą wszystkich podzespołów linii,
  • łatwemu dostępowi do wszystkich podzespołów linii, ponieważ wszystkie elementy linii są zamontowane na jednym suporcie,
 • ERGONOMIA – zaprojektowana tak, aby obsługa linii była łatwa i wygodna
 • ZWARTOŚĆ BUDOWY – dająca znaczną oszczędność miejsca i pozwala na szybkie zmiany położenia linii na hali produkcyjnej
 • NIEZAWODNOŚĆ – uproszczona instalacja elektryczna i pneumatyczna oraz łatwy dostęp do podzespołów linii i do punktów konserwacyjnych i kontrolnych zwiększają niezawodność linii – gwarancja 3 lata.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, w tym unikalnych ślimaków, wytłaczarki OMEGA (D 45, 60 i 80) wykazują następujące zalety:

 • OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII – zmniejszone zużycie energii elektrycznej o ok. 30% w stosunku do konwencjonalnych wytłaczarek takich samych wielkości
 • WSZECHSTRONNOŚĆ – można wytłaczać wszystkie materiały termoplastyczne przy użyciu tego samego ślimaka.
 • WYSOKA WYDAJNOŚĆ – zwiększona wydajność w stosunku do konwencjonalnych wytłaczarek takich samych wielkości (OMEGA 60 100kg UPVC/h)

OMEGA S LINE TO WYGODA PRACY PRZY ZNACZNYM ZMNIEJSZENIU KOSZTÓW EKSPLOATACJI ORAZ PRZY OSZCZĘDNOŚCI POWIERZCHNI PRODUKCYJNEJ.


Copyright © 2018 by IPM