LINIE DO WYTŁACZANIA PROFILI Z MATERIAŁÓW RECYKLOWANYCH

 

Firma FRIUL FILIERE dostarcza kompletne linie do produkcji profili z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki zaawansowanym technologiom linie FRIUL FILIERE pozwalają na produkcję ekologicznych profili z tanich materiałów i jednocześnie posiadających doskonałe właściwości mechaniczne estetyczne i funkcjonalne.

Profile z materiałów z recyklingu

FRIUL FILIERE od wielu lat specjalizuje się zastosowaniem materiałów drugiego obiegu do produkcji nowych wyrobów. Pozwala to na produkcję profili wysokiej jakości profili po znacznie niższych kosztach.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji kompletnych linii do wytłaczania wraz z narzędziami (głowice i kalibratory) FRIUL FILIERE opracowała specjalne technologie umożliwiające zastosowanie materiałów z recyklingu. W zależności od potrzeb stosowane są specjalne wytłaczarki o zwiększonej długości ślimaka L/D, zapewniające lepszą homogenizację, wytłaczarki ze specjalnym odgazowaniem oraz automatyczną filtracją materiału. W celu zapewnienia właściwości estetycznych stosowane są dodatkowo technologie ozdabiania powierzchni takie jak: koekstruzja z materiałem nowym na widocznej powierzchni profilu, okleinowanie, termodruk, tampodruk oraz moletowanie i szczotkowanie.

Profile konstrukcyjne z recyklowanego PE

Listwy okienne wytłaczane w koekstruzji z PVC / R-PVC
Niższe koszty surowców - ta sama jakość

Linie FRIUL FILIERE umożliwiają przetwarzanie materiałów z recyklingu co umożliwia produkcję profili po obniżonych kosztach i jednocześnie posiadających doskonałe właściwości mechaniczne estetyczne i funkcjonalne. Linie te umożliwiają przetwarzanie zarówno popularnych materiałów jak PE, PP czy PVC jaki materiałów konstrukcyjnych jak PC, PA, PET i inne.

Nogi do mebli wytłaczane w koekstruzji z PVC / R-PVC


Profile z materiałów recyklowanych

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w budowie kompletnych linii do wytłaczania FRIUL FILIERE jest w stanie zaprojektować i wykonać kompletne linie do produkcji niemal każdego rodzaju profilu, w tym:

  • grubościenne profile konstrukcyjne
  • listwy, deski i płyty
  • rurki, rury i multirury
  • profile lite, spieniane i komorowe
  • profile drobne i wielkogabarytowe
  • profile jedno- i wielomateriałowe

Płyta szalunkowa wytłaczana w koekstruzji z PE / RPE spienione

Deski z kompozytu WPC (Wood Plastic Composite) wykonane na bazie odpadów drewna i tworzyw sztucznych

Deski z kompozytu WPC wykonane na bazie odpadów MDF i tworzyw sztucznychCopyright © 2018 by IPM