LINIE DO KOMPANDOWANIA TWORZYW SZTUCZNYCH I GUMY

Firma MARIS należy do światowych liderów w dziedzinie produkcji kompletnych linii do kompandowania tworzyw sztucznych i gumy. Firma powstała w 1962 i od samego początku wyspecjalizowała się w produkcji wytłaczarek dwuślimakowych, które są sercem linii do kompandowania. Obecnie MARIS produkuje szeroką gamę wytłaczarek dwuślimakowych współbieżnych.
MARIS, razem z kompletną instalacją do kompandowania, dostarcza również technologię, opracowaną specjalnie dla konkretnych receptur, co gwarantuje osiągnięcie najwyższej jakości produkowanych kompandów.

Linie do kompandowania MARIS:

KATALOG GENERALNY MARIS

Jakość firmy MARIS

Dla zapewnienia najwyższej jakości produkowanych wytłaczarek MARIS wytwarza wszystkie mechaniczne elementy tych maszyn (reduktory, ślimaki, cylindry) wyłącznie w swoim zakładzie, natomiast elementy elektryczne i elektroniczne są dostarczane przez najlepszych światowych producentów ( szczegóły: WYTŁACZARKI)).

Jednak nawet najwyższa jakość samych maszyn nie wystarcza dla otrzymania optymalnej jakości kompandowanych tworzyw. Dla osiągnięcia maksimum konieczne jest posiadanie zarówno doskonałej, idealnie skonfigurowanej maszyny jak i optymalnej technologii procesu. MARIS to firma, której wybitną wartością jest wiedza i doświadczenie technologiczne, pozwalające na realizację nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie procesów kompandowania.

Centrum Technologiczne MARIS

Dla wcześniejszego sprawdzenia jakości kompandowanych tworzyw oraz wydajności ich produkcji istnieje możliwość przeprowadzenia prób w Centrum Technologicznym MARIS, jeszcze przed zamówieniem linii. Dzięki temu zakup maszyn nie jest obciążony żadnym ryzykiem technologicznym a kupujący ma gwarancję, że jego produkt będzie posiadać jakość zgodną z otrzymaną podczas tych prób (szczegóły: CENTRUM TECHNOLOGICZNE).

Wsparcie technologiczne nie kończy się na dostawie i uruchomieniu nowej instalacji wraz z technologią, lecz ma miejsce również przy wprowadzaniu do produkcji nowych tworzyw na istniejących już maszynach produkcji MARIS. Można skorzystać z doradztwa technologów firmy MARIS, lub też przeprowadzić próby nowych kompandów w Centrum Technologicznym MARIS.

Artykuły opublikowane w prasie branżowej:

Artykuł w PLASTIME : "MARIS – procesy kompandowania i recyklingu tworzyw sztucznych i gumy szyte na miarę"- kliknij

 

Artykuł w PLASTIME : "Urodziny MARIS - 60 lat rozwoju technologii kompandowania i recyklingu tworzyw sztucznych i gumy"- kliknij

 

Artykuł w PLASTIME : "UPCYKLING – wyższa forma recyklingu"- kliknij

 

Artykuł w PLASTIC REVIEW : "Kompanding na wytłaczarkach dwuślimakowych współbieżnych"- kliknij

 

Artykuł w PLASTIC REVIEW : "Prosta droga do samodzielnego kompandowania tworzyw sztucznych"- kliknij

 

Artykuł w RUBBER REVIEW : "MARIS - technologia produkcji mieszanek gumowych na wytłaczarkach dwuślimakowych"- kliknij

 

Artykuł w RUBBER REVIEW : "Kompandowanie elastomerów termoplastycznych TPE"- kliknij

 

Artykuł w PLASTIC REVIEW : "Centrum technologiczne MARIS – źródłem sukcesu w kompandowaniu"- kliknij

 

Artykuł w CHEMICAL REVIEW : "Technologia MARIS – produkcja klejów na wytłaczarkach dwuślimakowych"- kliknij

 

Artykuł w RUBBER REVIEW : "Proces dewulkanizacji gumy firmy MARIS" - kliknij

 

Newsletter MARIS JOURNAL:

MARIS JOURNAL NR. 1 (EN) pobierz

MARIS JOURNAL NR. 2 (EN) pobierz

MARIS JOURNAL NR. 3 (EN) pobierz

MARIS JOURNAL NR. 4 (EN) pobierz

MARIS JOURNAL NR. 5 (EN) pobierz


Copyright © 2018 by IPM