WYTŁACZARKI DO KOMPANDOWANIA

Gama produkcji MARIS zawiera dwuślimakowe wytłaczarki współbieżne o szerokim zakresie: prędkości obrotowych, momentów obrotowych i wydajności. Te wytłaczarki są w stanie spełnić praktycznie wszystkie wymagania stawiane procesom kompandowania tworzyw termoplastycznych i gumy. Podstawą konstrukcji wytłaczarek MARIS jest przede wszystkim precyzyjne ustalenie zjawisk fizycznych lub chemicznych, które zachodzą podczas procesu kompandowania i dopasowanie do nich elementów mechanicznych wytłaczarki. Dzięki modularnym cylindrom sekcyjnym i ślimakom segmentowym 2- i 3-zwojowym, jest możliwe dowolne komponowanie poszczególnych modułów ślimaka i cylindra i ich perfekcyjne dopasowanie do faz procesu. Wszystkie istotne elementy mechaniczne wytłaczarek jak reduktory, ślimaki i cylindry są projektowane i wykonywane w firmie MARIS.

Zalety kompanderów MARIS


Podstawowe zalety dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych firmy MARIS to:

  • Wysoka zdolność transportowa zarówno dla proszków jak i granulatów
  • Wysoka zdolność samooczyszczania nawet w przypadku bardzo przyczepnych i kleistych materiałów  jak żywice i kleje
  • Wysokie prędkości obrotowe ślimaków i wysoka wydajność
  • Wysokie prędkości ścinania w materiale oraz wydłużona droga płynięcia, gwarantujące odpowiednie wymieszanie i dyspersję składników
  • Niska lub brak degradacji materiału
  • Wyjątkowa elastyczność w konfiguracji maszyny
  • Niezawodność procesu

Kompandery typu TM-M

Wytłaczarki serii TM-M o współczynniku D/d równym 1,55 charakteryzują się momentem właściwym 8 Nm/cm3 na ślimak oraz maksymalną prędkością obrotową równą 600 obr/min. Wytłaczarki te znajdują zastosowanie we wszystkich sektorach compoundingu. Przykładowe zastosowania to: masterbacze, techno polimery, polimery do specjalnych zastosowań, kleje Hot-melt, gumy termoplastyczne, recykling, compoundy wysokonapełnione, tonery do drukarek, farby proszkowe, wytłaczanie reaktywne itp. Wytłaczarki serii TM-M to gwarancja jakości i niezawodności i jednocześnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Parametry maszyn:

 

Zastosowanie i wydajność:

Kompandery typu TM-HT

Wytłaczarki serii TM-HT o współczynniku D/d równym 1,55 charakteryzują się podwyższonym momentem właściwym równym 10,5 Nm/cm3 na ślimak oraz maksymalną prędkością obrotową od 600 do nawet 1500 obr/min. Maszyny te znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest podwyższona wartość momentu obrotowego oraz zapotrzebowanie na wysoką moc napędu przy jednocześnie zagwarantowanej jakości i niezawodności oraz korzystnym stosunku jakości do ceny

Parametry maszyn:

 

Zastosowanie i wydajność:

Kompandery typu TM-HS

Wytłaczarki serii TM-HS o podwyższonym współczynniku D/d równym 1,65, podwyższonym momencie obrotowym równym 13 Nm/cm3 na ślimak oraz maksymalnej prędkości obrotowej równej 1300 obr/min, znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie występuje jednoczesne zapotrzebowanie na zwiększoną wolną objętość miedzy zwojami ślimaków oraz na wysoki moment obrotowy. Maszyny doskonale sprawdzają się do produkcji materiałów wysoko napełnionych gwarantując wysoką jakość i wydajność produkcji. Wytłaczarki te są również szczególnie polecane do procesów wytłaczania reaktywnego.

Parametry maszyn:

 

Zastosowanie i wydajność:

Kompandery typu TM-VM

Wytłaczarki serii TM-VM zostały specjalnie zaprojektowane aby sprostać wymaganiom procesów produkcji materiałów wysokonapełnionych lekkimi wypełniaczami o niskiej gęstości i wymagających długiego czasu rezydencji (procesy reaktywne) lub efektywnego usuwania składników lotnych (rozpuszczalniki i monomery), które mogą występować w wysokich stężeniach. Wytłaczarki tej serii charakteryzują się najwyższym współczynnikiem D/d = 1,78 oraz najwyższą maksymalną prędkością obrotową równą 1800 obr/min

Parametry maszyn:

 

Zastosowanie i wydajność:

Kompandery typu TM-HF

Wytłaczarki serii TM-HF o najwyższym w gamie modelowej momencie obrotowym zostały specjalnie zaprojektowane do tych zastosowań gdzie niedobór momentu obrotowego stanowił jedyne ograniczenie wydajności procesu. Dla wytłaczarek serii TM-HF wartość rozwijanego momentu obrotowego na ślimaku wynosi 15 Nm/cm3 natomiast reduktor maszyny jest w stanie dostarczyć nawet 18 Nm/cm3.
Oprócz reduktora o specjalnej konstrukcji i wałów ślimaków wykonywanych w technologii kucia w celu zagwarantowania wysokich osiągów wytłaczarki TM-HF są wyposażane w silniki o zwiększonej mocy od 66 kW do nawet 4.180 kW. Wartości rozwijanych momentów obrotowych wynoszą od 485 do 39.919 Nm.

Parametry maszyn:

 

Zastosowanie i wydajność:

Kompander laboratoryjny TM20 Hi-Tech

Wytłaczarka laboratoryjna TM20 Hi-Tech to wytłaczarka o średnicy ślimaka 20 mm i prędkości obrotowej do 1500 obr/min. Dzięki swojej modułowej konstrukcji i możliwości dowolnego komponowania zarówno elementów cylindra, ślimaków oraz akcesoriów maszyna ta może być stosowana do wszystkich procesów compoundingu. Wytłaczarka została tak skonstruowana aby zoptymalizowane w trakcie badań parametry procesu można było łatwo przenieść na dużą maszynę produkcyjną.

Pobierz katalog (EN) kliknij

Parametry maszyn:

 

Pobierz katalog MARIS (EN) kliknij

Galeria:


Copyright © 2018 by IPM