PULWERYZATORY

Firma PREVIERO jest producentem wysokiej klasy pulweryzatorów (młynów proszkujących) stosowanych w przetwórstwie tworzy sztucznych do proszkowania i mikronizacji wszelkiego rodzaju granulatów i przemiałów. Pulweryzatory PREVIERO cechuje wysoka wydajność produkcji przy niskim zużyciu energii a wysoka jakość zastosowanych komponentów gwarantuje ich długą żywotność.

Pulweryzacja czyli proszkowanie materiałów stanowi etap wielu procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy oraz w recyklingu. Pulweryzacji można poddawać wiele materiałów termoplastycznych, usieciowane duroplasty, elastomery itp. Materiał w postaci przemiału jest podawany pomiędzy dwa ząbkowane dyski – jeden ruchomy i drugi obrotowy (rotor) - poprzez otwór wykonany w jednym z nich. Odległość między dyskami jest precyzyjnie regulowana a powstała szczelina zmniejsza się wraz ze wzrostem średnicy. Wzajemne obracanie się dysków powoduje że znajdujący się między nimi materiał jest stopniowo skrawany do minimalnego wymiaru jaki zależy od szczeliny między dyskami.

Zaletą pulweryzacji za pomocą pulweryzatorów dyskowych jest przewaga mechanizmów skrawających, które nie naruszają wewnętrznej struktury proszkowanego materiału, generują niewielką ilość ciepła w trakcie procesu oraz zapewniają powtarzalną jakość otrzymanego proszku.

Zalety pulweryzatorów PREVIERO:

  • wysoka precyzja działania i powtarzalna jakość uzyskanego proszku materiału
  • wydajne chłodzenie wodą rotora i noża stałego
  • dyski o nożach segmentowych wykonanych z materiałów odpornych na zużycie oraz o różnej geometrii dopasowanej do rodzaju przetwarzanego materiału
  • łatwa regulacja szczeliny między dyskami
  • bogate wyposażenie opcjonalne: kabiny dźwiękoszczelne, systemy załadunku i rozładunku itd.

Copyright © 2018 by IPM