Linie do recyklingu styropianu EPS i polistyrenu ekstrudowanego XPS

Konstrukcja linii recyklingu styropianu (EPS i XPS) wymaga szczególnej uwagi ze względu na trudności wynikające z wysokiego stosunku objętości do ciężaru właściwego tych materiałów.

SOREMA analizuje indywidualne potrzeby swoich klientów i wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie recyklingu opracowuje niestandardowe rozwiązania. Ta dbałość o indywidualność każdego projektu jest również wykorzystywana w przypadku problemów w recyklingu materiałów EPS i XPS.

EPS jest wyjątkowo lekkim materiałem, który można wykorzystać w celu uzyskania szerokiej gamy produktów. Jest szeroko stosowany jako pianka ochronna do zabezpieczania delikatnych produktów podczas ich transportu i przechowywania. Zaletami tego materiału, oprócz jego niskiej masy, jest wysoka zdolność do pochłaniania wstrząsów i niski koszt. EPS jest również dobrym izolatorem termicznym, co czyni go materiałem preferowanym do transportu delikatnych elementów elektronicznych, artykułów spożywczych i produktów farmaceutycznych.

Recykling polega na przerobieniu zużytego EPS, w celu wytworzenia nowych materiałów. Pierwszy etap procesu recyklingu polega na zebraniu EPS i oddzieleniu go od innych materiałów polimerowych i od odpadów. Odzyskany EPS jest następnie transportowany do zakładu recyklingu, gdzie jest granulowany, myty i wytłaczany w celu wytworzenia r-EPS do wykorzystania w nowych zastosowaniach.


Copyright © 2018 by IPM