SOREMA uruchamia nową, kompletną linię do recyklingu butelek PET do produkcji płatka rPET food grade.


SOREMA, światowy lider w dziedzinie linii do mycia i recyklingu tworzyw sztucznych, dostarczyła nową kompletną instalację do recyklingu butelek PET do firmy OK PLAST w Afryce w Demokratycznej Republice Konga.

Zakład OK Plast przetwarza dziennie 50 ton odpadów z tworzyw sztucznych w Kinszasa w Demokratycznej Republice Konga (DRK). Zakład został oddany do użytku 15 kwietnia 2022 roku i jest kolejnym krokiem w dalszej ekspansji recyklingu w Afryce, pomagając rozwiązać problem odpadów z tworzyw sztucznych. Ponadto SOREMA zbudowała już zakłady recyklingu dla Afryki w Nigerii, Algierii, RPA, Egipcie i Tunezji.

Linia SOREMA zawiera kluczowe etapy technologii recyklingu butelek PET, tj. sortowanie, mielenie i mycie. Linia do produkcji płatka rPET o jakości food grade posiada wydajność na wyjściu 1200 kg/h płatków rPET i jest zintegrowana z produkcją nowych preform, butelek i nowych pojemników.

Linia mycia Bottle-to-Bottle do rPET obejmuje kilka etapów: automatyczne podawanie, mycie wstępne i usuwanie etykiet, a następnie mielenie na mokro, mycie na gorąco, flotację, a na koniec etapy płukania i suszenia. Linia zawiera na dwóch etapach selekcji detektory koloru i materiału, zarówno dla butelek, jak i płatków, a także cyfrowy system monitorowania Sorema-Scada 4.0 dla całej linii w celu wydajnego sterowania zarówno lokalnie, jak i zdalnie.

Najnowsza linia do mycia butelek PET firmy SOREMA posiada unowocześniony system wstępnego mycia butelek. W tej części linii nie tylko następuje wstępne sortowanie na sucho i mycie cały butelek, ale również usuwanie etykiet zarówno przyklejanych jaki termokurczliwych. Na etapie mycia wstępnego usuwane są wszelkie zanieczyszczenia stałe obecne na zewnętrznej części butelki. Kolejnym krokiem jest zmielenie butelek na płatki za pomocą młynów do pracy na mokro. Następnie, w procesie intensywnego mycia na gorąco, z butelek usuwane są kleje syntetyczne oraz wszelkie pozostałości zanieczyszczeń organicznych. Po wysuszeniu i posortowaniu według koloru, odpowiednio przetworzone płatki są transportowane linii do regranulacji.

Kluczem do sukcesu firmy SOREMA w liniach do recyklingu jest możliwość dokładnej analizy i dostosowywania oferowanej linii do konkretnej struktury odpadów z tworzyw sztucznych oraz możliwość oferowania klientom kompletnych prób recyklingu i mycia w swoim pilotażowym zakładzie RRC „Recycling Research Center”, w celu określenia bilansu masowego i oceny końcowej jakości produktu.

Zobacz linie do mycia butelek PET: kliknij


Copyright © 2018 by IPM