Linia SOREMA do mycia PET bottle-to-bottle w Mjanma (Birma)


Po przeprowadzeniu testów mycia i recyklingu butelek zebranych przez CPC (Commercial Plastics Company), recyklera butelek PET z siedzibą w Rangun (Mjanma), firma SOREMA, włoski lider w zakresie dostarczania technologii recyklingu butelek PET, został wybrany do realizacji projektu uruchomienia zakładu recyklingu butelek PET o wydajności 2200 kg/h. Uzyskany w ten sposób płatek PET wykorzystywany jest do produkcji nowych butelek na napoje.

Analiza materiału, przeprowadzona w Recycling Research Centre (RRC) w Alzate Brianza (Como, Włochy), wykazała, że większość zebranych butelek (o pojemności 330 - 1000 ml) posiadała wysoki poziom zanieczyszczeń pochodzących od etykiet z PVC, piasku i substancji ściernych.

Na podstawie przeprowadzonej analizy, SOREMA opracowała i skonstruowała linię do recyklingu butelek, która obejmuje szereg funkcji dostosowanych do standardów recyklingu butelek PET w Azji Południowo-Wschodniej. Maszyny i urządzenia zostały starannie zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości komponentów. Linia posiada budowę modułową. Pierwszym modułem jest moduł mycia wstępnego, służący do usuwania etykiet i oczyszczania powierzchni materiału. Ta zaawansowana technologia umożliwia lepsze sortowanie butelek oraz minimalizuje zużycie całej linii, nie naruszając żywotności delabelera (urządzenie do usuwania etykiet). Dzięki temu konserwacja delabelera wykonywana jest raz na kilka miesięcy.

Proces usuwania etykiet PVC wymaga zastosowania delabelera, elutriatora na mokro oraz sorterów materiału. Dzięki tej zaawansowanej technologii zachowane są najwyższe standardy, które są wymagane przez wiodących klientów rPET. Szczególnie strategiczne jest wykorzystanie technologii SOREMA, która cechuje się wysoką wydajnością w usuwaniu kleju z etykiet. SOREMA przywiązuje także szczególną uwagę do trwałości linii, z uwagi na wysoką zawartość piasku w dostarczanych belach.

"Wyboru linii SOREMA dokonaliśmy po dokładnej analizie. Linia zainstalowana została w Rangunie i spełniła nasze oczekiwania. Zamówiliśmy ją w celu recyklingu pokonsumpcyjnych butelek PET zebranych w całej Mjanma. Dzięki tej instalacji zapewniliśmy rozwiązanie problemu zanieczyszczenia plastikiem w naszym kraju. Naszym głównym problemem była wysoka zawartość etykiet wykonanych z PVC w belach materiału. Zanieczyszczenie udało się znakomicie usunąć dzięki technologii firmy SOREMA. Pod koniec procesu osiągnięto oczekiwane rezultaty zarówno pod względem ilości jak i jakości produktu. Wysoki procent materiału pochodzącego z recyklingu może być ponownie wykorzystany do produkcji nowych butelek PET. Nasz zespół inżynierów ściśle współpracował z zespołami projektowymi, produkcyjnymi i instalacyjnymi, a ich współpraca była doskonała, zarówno pod względem jasności informacji, jak i wsparcia w zarządzaniu procesem recyklingu. Mogę również potwierdzić doskonałą obsługę posprzedażową i dostępność części zamiennych", powiedział dyrektor techniczny Commercial Plastics Company.

Zobacz linie do mycia butelek PET: kliknij
Zobacz linie do mycia butelek HDPE: kliknij


Copyright © 2018 by IPM