Wytłaczarki do gumy

Firma COLMEC oferuje pełną gamę wytłaczarek zasilanych zarówno na gorąco jak i na zimno, stosowanych w różnych procesach przetwórstwa gumy, takich jak:

  • wytłaczanie profili, węży i płyt gumowych
  • filtracja gumy
  • granulacja gumy
  • zasilanie linii do kalandrowania gumy

Wytłaczarki COLMEC produkowane są w oparciu o własne komponenty mechaniczne a wszystkie elementy maszyny są wykonywane i montowane w fabryce COLMEC we Włoszech. Dzięki solidnej budowie i niezwykłej trwałości podzespołów oraz dzięki opatentowanym rozwiązaniom technicznym wytłaczarki COLMEC zapewniają niezawodną i wydajną pracę linii przez wiele lat.

Wytłaczarki z podawaniem na gorąco

Gama wytłaczarek z podawaniem na gorąco obejmuje wytłaczarki standardowe oraz wytłaczarki do prowadzenia procesu filtracji.

Wytłaczarki z podawaniem na gorąco - seria TG

 

 

Wytłaczarki z podawaniem na gorąco do filtracji - seria TG-FT

 

 

 

Wytłaczarki z podawaniem na zimno

COLMEC posiada w swojej ofercie pełną gamę wytłaczarek z podawaniem na zimno w tym wytłaczarki konwencjonalne, wytłaczarki mieszające z trzpieniami stycznymi, mieszające z trzpieniami promieniowymi ponadto koekstrudery poziome oraz pionowe.

Wytłaczarki konwencjonalne – seria TGF

 

 

Wytłaczarki konwencjonalne z odgazowaniem – seria TGFD

 

 

 

Wytłaczarki konwencjonalne pionowe - seria TVF

 

Wytłaczarki z trzpieniami promieniowymi serii TPF

 

 

Wytłaczarki z trzpieniami stycznymi (PATENT COLMEC) - seria TPT

Wytłaczarki z trzpieniami stycznymi to wytłaczarka wynaleziona i opatentowana przez COLMEC. Dzięki chłodzeniu trzpieni stycznych możliwe jest zwiększenie wydajności wytłaczania przy jednoczesnym zachowaniu niskiej temperatury mieszanki - dzięki wydajnemu chłodzeniu wytłaczarka z trzpieniami stycznymi pozwala na 40% wzrost wydajności w porównaniu z wytłaczarką konwencjonalną o tej samej wielkości.

 

 

 

Przykłady realizacji:

Dwie wytłaczarki z trzpieniami promieniowymi TPF150 zasilające ciepłą mieszanką gumową linię do kalandrowania taśm transporterowych.


Copyright © 2018 by IPM