Wytłaczarki do silikonu

COLMEC oferuje pełną gamę wytłaczarek jednoślimakowych do silikonu znajdujących zastosowanie w liniach do wytłaczania profili, węży oraz kabli silikonowych. Wśród oferowanych maszyn znajdują się standardowe wytłaczarki do silikonu, koekstrudery oraz specjalistyczne wytłaczarki wyposażone w podajnik dwuślimakowy umożliwiające kompandowanie silikonu w linii do wytłaczania.

Wytłaczarki jednoślimakowe

Gama wytłaczarek jednoślimakowych obejmuje wytłaczarki o zakresie średnic od 30 do 200 mm i długościach ślimaków od 10,5 do 15 D.

Koekstrudery jednoślimakowe

Gama koekstruderów COLMEC obejmuje wytłaczarki jednoślimakowe o średnicach od 30 do 60 mm w układzie poziomym i w układzie pionowym.

Wytłaczarki do silikonu z podajnikiem dwuślimakowym stożkowym CTS – kompandowanie silikonu w linii

Nowa generacja wytłaczarek do silikonu wyposażonych w podajnik dwuślimakowy stożkowy CTS pozwala na kompandowanie silikonu bezpośrednio na linii do wytłaczania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku mieszanek silikonowych do zastosowań medycznych, które posiadają dodatki na bazie platyny. Mieszanki te muszą być przetworzone zaraz po ich przygotowaniu, co powoduje że mieszanie musi się odbywać możliwe blisko linii do wytłaczania. Nowy system posiada wiele zalet również w przypadku innych zastosowań.

Dzięki podajnikowi dwuślimakowemu CTS wytłaczarka może przyjmować materiał w nieregularnej, dowolnej formie oraz w trybie periodycznym. Podajnik pełni rolę bufora mieszanki, która pochodzi z mieszalnika do silikonu CTS znajdującego się bezpośrednio przy linii do wytłaczania.

Więcej informacji nt. linii do produkcji mieszanek silikonowych: kliknij


Copyright © 2018 by IPM